YouTube’un Çocuk Kralı

Bakec

Member
İlgili ebeveynlerimin protestoları üzerine, bir şeyi itiraf etmek istiyorum: 21. yüzyılın büyük çocuk yetiştirme paniği olan ekran zamanını o kadar da umursamıyorum. Birçoğumuz, çocuklarımız ister televizyon, ister telefon veya iPad olsun, bir ekrana belirli bir süreden daha fazla zaman harcarlarsa, hepsini doyumsuz iştahlı küçük tüketim canavarlarına dönüştürmek için kapitalist bir komploya yenik düşeceklerine inanmaya başladık. oyuncaklar, şeker, daha fazla ekran süresi için. Bu bana saçma geliyor, ancak 4 yaşındaki bir çocuğun babası olarak, ekran başındaki utanca karşı bağışıklığım yok – çocuğumun iPad’imizde “Paw Patrol” gibi yavan bir gösteri izlediğini görmek beni üzüyor. Bu protesto anları genellikle onun yanında otururken, kendi telefonuma bakarken, Twitter’da gezinirken gelir.

“Bu şov aptalca,” diyeceğim bazen. Neredeyse her zaman beni görmezden gelir. Onun taşlı sessizliği daha sonra beni bir gösteri düşünmeye sevk ediyor. değil aptal, bu imkansız bir görev – çünkü hangi çocukların programlaması aptal değil?

Son iki yıldır, en sevdiği program, GUP adı verilen gemilerde okyanusları ve bataklıkları keşfeden çeşitli hayvanlar hakkında “Octonauts” oldu. İhtiyacı olan balinalara, yılan balıklarına ve flamingolara yardım ederler. Söylenmemiş, ancak bana kesinlikle yeterince açık görünen şey, Octonaut’ların, hepsi bir tür sebzeye benzeyen, gıcırdayan bir su altı yaratık türü olan Vegimals’ı kolonileştirdiğidir. Her “Octonauts” bölümünü defalarca izleyen, oyuncak GUP’lerde küçük bir servete sahip olan ve önünü ören uslanmaz bir korsan kedi olan Kwaazi’yle birlikte anaokuluna giden kızımın Vegimal’lerin baskısına kayıtsız kalmasın. . Onunla Vegimallerin nasıl çocuksu, bütün gün yosun keki pişirmeyi seven sadık varlıklar olarak tasvir edildiği hakkında henüz konuşmadım, ama yakında yapmayı planlıyorum.

Tüm bu televizyon programlarının 4 yaşındaki bir çocuğun gelişen beyni üzerinde nasıl bir etkisi var? Gerçekten bilmiyorum ama bu konuda çok fazla endişelenmemeye çalışıyorum. Hayat uzun ve farklı uyaranlarla dolu. Gençlik yıllarımın çoğunu Piers Anthony’nin azgın fantezi kitaplarını ve L. Ron Hubbard’ın bilim kurgu kitaplarını okuyarak geçirdim. Okuduğum “iyi” kitaplar çoğunlukla, muhtemelen aynı zamanda sömürgeci olan savaşçı fareleri içeriyordu. Şimdi iyiyim. İhtiyatlı bir kararsızlık, gidilecek en sağlıklı yol gibi görünüyor.

Kızımın izlemesine izin vermediğim bir video türü var: oyuncak videoları. Belli bir yaşta çocuğu olan ebeveynler burada neden bahsettiğimi kesinlikle anlayacaklardır, ancak geri kalanı için, bir oyuncak videosu, genellikle YouTube’da bulunan ve birinin başka bir plastik canavarla oynadığı bir internet türüdür, genellikle bir tanesi kravat- “Paw Patrol. ” Tür, birçok oyuncak video çeşidini ortaya çıkardı: Bazılarında yetişkinlere yer veriliyor; diğerleri, çocuklar. Hatta bazıları, gerçek içeriklerini ilgili, ancak belki de daha az uyanık ebeveynlerden gizlemek için kasıtlı olarak paketlenmiştir.

Ara sıra, özellikle uzun yolculuklarda kızıma iPad vereceğim. Elbette nefret ettiğim “Peppa Pig”i izliyor – fallik burunları hiçbir şey hakkında gevezelik eden İngiliz domuzları. Değişmez bir şekilde, yaklaşık 20 dakika sonra, geriye bakıp onu hala araba koltuğuna bağlı, kaşlarım çatık ve parmağıyla ekrana dokunan onu göreceğim. O zaman aynı tiz saçmalığı duyacağım, ama çok daha kötü bir İngiliz aksanıyla ve Peppa’dan, Peppa oyuncakları olan bir yetişkinin videosuna geçtiğini biliyorum, çünkü Tanrı bilir, hangi nedenle, bir filmi yeniden canlandırıyor. Peppa ve erkek kardeşi George’un çamurlu su birikintilerine falan atladıkları sahne.

“Numara!” Bağırıyorum.

Kızım sonra sinirli bir şekilde yukarı bakar.

Bunun elbette gerçek bir mantığı yok. Sadece oyuncak satmak için var olan bir gösteri olan Peppa’nın Anglofon aptallığını izlemek ile oyuncaklarla oynayan birinin videosunu izlemek arasındaki fark nedir?

Yakın zamana kadar, benim kızım ve ben bir şekilde oyuncak videolarının kralı Ryan Kaji’den kaçabildik. Şu anda 10 yaşında olan Kaji’nin birden fazla YouTube kanalında, kablolu televizyon programlarında ve canlı yayınlarda neler yaptığını tarif etmenin tek bir yolu yok: Bir videoda size Legoland Oteli’ni gezdiriyor; diğerinde, tsunamiler hakkında bir bilim videosunu tanıtmak için havuzunda etrafa su sıçratıyor. Ama yıllardır en çok yaptığı şey oyuncaklarla oynamak: Tank Motoru Thomas, “Paw Patrol” figürleri, McDonald’s oyun mutfakları. Haftanın neredeyse her günü için yeni bir oyuncak ve yeni bir video, her tıklamada çocuğunuzun beynini bunaltabilecek bir içerik çığına ekleniyor.

Kaji, Barack Obama Beyaz Saray’da olduğundan beri kamerada oyuncaklarla oynuyor. Şu anda hizmetleri için ona cömertçe ödeme yapan şirketlerden birkaçı: Amazon, Walmart, Nickelodeon, Skechers. Ryan’ın ayrıca, markalı ürünleri geçen yıl 250 milyon dolardan fazla kazanan bir içerik devi olan “Ryan’s World”ü oluşturan 10 ayrı YouTube kanalı var. Muhafazakar tahminler bile Kaji ailesinin yıllık 25 milyon doları aştığını gösteriyor. Ancak YouTuber gelirleri karşısında hayrete düşmek için tam bir on yılı geride bıraktık ve bu rakamların endişe verici, hatta şaşırtıcı olması gerektiğinden emin değilim.

Ryan Kaji ve ailesi Loann ve Shion, geçen yaz Nickelodeon’un “Ryan’s Mystery Playdate” setinde. Kredi. . . The New York Times için Ilona Szwarc

Ryan’ın ebeveynleri Shion ve Loann Kaji, Texas Tech Üniversitesi’nde lisans öğrencisiyken tanıştılar. Bir mikroçip yöneticisinin oğlu olan Shion, lisedeyken Japonya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve hâlâ hafif bir aksanla konuşuyor. Loann’ın ailesi bir tekneyle Vietnam’dan kaçtı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne varmadan önce Malezya ve Singapur’daki mülteci kamplarından mekik dokuyarak geçti; öğretmen olmak isteyerek Houston’da büyüdü. Üniversiteden sonra Shion, Cornell’de mühendislik alanında yüksek lisans yapmak için ayrıldı, ancak Ryan doğduktan bir yıl sonra Teksas’a döndü. (Yüksek lisansını çevrimiçi olarak tamamlardı. ) Birlikte taşındılar ve bir aileyi bir araya getirmeye çalışmak gibi belirsiz ve zor bir işe başladılar.

Tüm söylemek gerekirse, bunlar, kendi çökmüş Hollywood hayallerinden bıkmış, çocuklarını Van Nuys’taki bir bungalovun oturma odasında şarkı söyleme ve dans derslerine sokan bir çocuk yıldızın basmakalıp ebeveynleri değil. Ama onlar sadece şöhret ve servete kavuşan sevimli bir çift de değiller. Bundan çok daha zekiler.

İlk videosunda, daha sonra 3 yaşında olan Ryan Kaji, Target’taki oyuncak koridorunun zemininde çömelir. Beatles paspas kesimiyle çok sevimli, gey gözlü görünüyor. Loann tarafından filme çekiliyor. Merhaba Ryan, dedi neşeyle.

Merhaba anne, dedi Ryan.

“Bugün ne istiyorsun?” diye soruyor. “Haftanın seçimi hangisi?”

Ryan ayağa kalkar ve bir “Lego çuf-çuf treni seçer. Erken gelişmiş görünüyor, ama iğrenç değil – faktöriyelleri şıngırdatmıyor veya “Over the Rainbow” veya “Tangled Up in Blue” ya da bunun gibi bir şey söylemiyor. Yaşına göre biraz ilerlemiş görünen 3 yaşında bir çocuk, özellikle de kendini ifade etme konusunda. Bu videoyu YouTube’daki diğer milyonlarca aile videosundan ayıran çok az şey var ve Loann, oğlunun büyükanne ve büyükbabasıyla paylaşacağı bir şey dışında videodan gerçekten bir şey gelmesini beklemediğini söylüyor. Hayırsever biri değilseniz, “haftanın seçiminin” nasıl bitmeyen içerik için bir plan önerdiğini fark edebilirsiniz.

Shion bununla ilgili bir sorun görmedi – neden yapsın ki? – ama Ryan’ın YouTube’da oynaması için durmadan oyuncak almanın maliyetinden endişeleniyordu. Ve böylece genç çift, oyuncaklar da dahil olmak üzere üretim maliyetlerine haftada 20 dolar ayırmayı kabul etti. Loann telefonundaki her şeyi çeker ve videoları dizüstü bilgisayarında düzenlerdi.

O sırada Ryan çok sayıda YouTube şovu izliyordu. Her biri ilham kaynağı olan “EvanTubeHD” ve “Hülyan ve Maya” favorileriydi. YouTube’daki çocuklara yönelik içerikler bu şekilde türetilme eğilimindedir. Belirli bir oyuncak veya aktivite popüler hale geldiğinde, algoritmaların onların “Slime Time” versiyonunu ya da sizde ne varsa alıp yayacağını bilen taklitçiler ortaya çıkar. Sonuç, binlerce çocuğun aynı şeyi binlerce ayrı kanalda yaptığı, kendine referans veren bir dünyadır.

Ryan başladığında, en popüler ve kopyalanan trendlerden biri, oyuncaklarla dolu dev bir kartonpiyer yumurtasıydı. Loann, Ryan’ın bir dev yumurta videosu yapmak istediğini, ancak bunun haftalık bütçeyi kıracağını söyledi. Loann doğaçlama yaptı. “Arabalar” filmine dayanan bir sürü eski oyuncağı vardı, gerekli olan kağıt hamuru yumurtasına doldurdu. Videoda Loann, Ryan’ı hayali bir şekerlemeden uyandırıyor. Gerçekten şaşırmış görünüyor ve şişme bir oyuncakla yumurtaya şaplak atmaya başlıyor. Ardından, yumurtadan açıkça kullanılmış oyuncakları çıkarmaya ve büyük bir şaşkınlık numarası yapmaya başlar. Video şu anda bir milyardan fazla izlenmeye sahip.

Dev yumurta Ryan’ın buluşuydu. Kanalının izleyicileri inanılmaz bir hızla büyümeye başladı ve bu da Loann’a oğlunun yeni hayranlarını beslemeye devam etmesi için baskı yaptı. Shion, “Endişelendim” diyor. “Diğer YouTuber’lara her baktığımda, kısa bir süre içinde gördüğümüz büyük büyümeyi görmedim. ” Bu büyüme sadece Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlı değildi; Ryan, Asya’da da popüler hale geliyordu. Ryan’a çok fazla baskı yapmadan bunu ne kadar sürdürebileceğimiz konusunda endişeliydim. ”

Viralite çoğunluklaşans: Bir genç TikTok’ta dans ediyor ve aniden her ortaokul ve lise çocuğu bunu gördü ve siz farkına bile varmadan dansçının 100 milyon takipçisi ve 15 ayrı sponsorluk anlaşması var. Bazı eleştirmenler, en küçük ayrıntılardan büyük önem anlayacak ve çocukların gerçekten ne istedikleri hakkında bir teori oluşturacaklar, ancak genellikle algoritmaların acımasız mantığı ve çocukların doyumsuz iştahları dışında hiçbir şey yoktur.

Ryan’ın yumurta videosu viral hale geldiğinde, Loann ek gelir elde etme fırsatı gördü, ancak videolardan para kazanma hakkında pek bir şey bilmiyordu. YouTube’dan aldıkları ilk maaş çekleri yaklaşık 150 dolardı. O sırada, Shion hala inşaat mühendisi olarak çalışıyordu ve öğretmen olarak bir işi olan Loann’a yardım etmek isterken, birinin sabit bir maaş alması gerekiyordu.

Ancak yaklaşık bir yıllık sürekli büyüme ve YouTube’dan daha büyük maaş çekleri sonrasında, Shion ve Loann, kendilerini tamamen influencer hayatına adamaları veya Ryan’ın nadir hediyesini israf etme riskini almaları gerektiğini fark etti. O zamanlar Ryan’ın Oyuncak İncelemesi olarak adlandırılan kanallarının özünün aynı kalmasını istediler – Ryan, “Cars” ve “Thomas & Friends” filmlerinden sevdiği oyuncaklarla oynuyordu – ancak yardıma ihtiyaçları vardı. Böylece birkaç editör tuttular ve Sunlight Entertainment adlı bir prodüksiyon şirketi kurdular. O sırada ikiz kızlara hamile olan Loann – şimdi 5 yaşında olan ve Ryan’ın videolarında sıkça görünen Emma ve Katie – sonunda tam zamanlı bir YouTube annesi olmayı öğretmeyi bıraktı.

Shion biraz daha dayandı, ama o da sonunda oğlunun işini yönetmek için işini bıraktı. Shion, “Ailedeki ölü ağırlık gibi hissetmeye başladım” dedi. Ryan’ın her iki ebeveynden de tam desteğe ihtiyacı vardı. “İşte o zaman anladım, tamam, biraz geri adım atmalıyız ve Ryan’ı markalaşmasında nasıl destekleyebileceğimizi görmeliyiz. ”

Shion ve Loann, birçok çocuk YouTube kanalının, yeteneğin markasından çok oyuncağın markasına odaklandığını fark ettiler. Daha açık bir ifadeyle, başlıklarına “Tren Thomas”ı ekliyorlardı ve Tank Motoru Thomas ile ilgili her videoyu izlemek isteyen diğer çocukların içeriklerini tesadüfen bulmasını umuyorlardı. Shion bunun geri olduğunu düşündü. Marka oyuncaklar değil Ryan olmalı. Shion ilginç bir evrim öneriyordu: Ryan’ın popülaritesi göz önüne alındığında, neden kendi markalarını, kendi karakterlerini, kendi oyuncaklarını yaratamadı? Kendi karakter evreninizi yaratabilecekken, içerik akışlarınızı çeşitlendirebilecekken, satışları hızlandırabilecekken ve içeriğinizi dünyanın en büyük platformlarından bazılarına lisanslayabilecekken neden Thomas’a yardım etmelisiniz? Shion, “İnsanlar Ryan’ı izliyor, gösterdiği oyuncak değil” diyor. “Bu yüzden çoğu zaman Ryan’dan ilham alan yeni, orijinal, animasyonlu bir karakter yaratıyoruz. ”

Bugün Ryan’s World, “Combo Panda”, “Ryan’s World Español” ve “Gus the Gummy Gator” adlı ayrı kanalları içeriyor. ” Ryan, tüm bu videolarda kapsamlı görünümler koymuyor; bazen sadece kısa bir giriş yapar. Yakın tarihli bir videoda, eylem Ryan’ın arka bahçesinde elinde lastik bir top tutmasıyla başlıyor. Gönülsüzce havaya fırlatıyor, zıplamasını izliyor ve ardından Ryan’s World’deki çizgi film karakterlerinden ikisi olan Peck ve Combo’nun izleyicilere yerçekimi hakkında bilgi vereceğini söylüyor. 35 saniye boyunca kamerada.

Loann ve Shion, bu gibi kamera hücrelerinin Ryan’ın kamerada olması gereken süreyi sınırlama yolları olduğunu söylüyorlar ki bu, bugünlerde asıl endişeleri olan şey. Yine de, çocukluğunun çoğunu videoya kaydedilerek geçirdiğine dair çok az şüphe var. Bu görünüşlerin çoğu banal; “Ryan’ın Japonya’ya İlk Business Sınıfı Uçak Yolculuğu” gibi bazılarının tadı şüpheli. Diğerleri, oyuncaklarla oynayan sevimli bir çocuğun daha fazla videosu. Şu anda, bunu yazarken, Ryan’ın Dünyası beslemesindeki en son giriş, Ryan’ın ekran süresinin büyük çoğunluğunda bulunduğu bir saatlik bir video. Örümceklerin gücü hakkında birkaç bilimsel gerçek veriyor, bazı oyuncaklarla oynuyor ve Ryan’s World T-shirt’ü giyerken olağan, çekici benliği.

2017 yılında Kajis, Pocket ile bir ortaklık kurdu. Watch, Walt Disney Company’den eski bir yönetici tarafından yönetilen bir lisans şirketi. Cep. watch, Walmart, Amazon ve Skechers ile yapılan anlaşmalar da dahil olmak üzere Ryan’s World serisini yönetiyor. Ancak Shion, aile şirketi genişlerken bile, o zamanlar çoğu izleyicinin Ryan’ın tanıdık oyuncaklarla oynadığını görmek istediğini söylüyor. Böylece Ryan, her zaman yaptığı şeyi yapmaya devam etti ve bundan büyük bir gelir elde etti: popüler bir oyuncağı alıp kamerada onunla oynamak. 2019 yılında, bir tüketici gözlemci grubu olan Reklamda Gerçek, Kajileri reklamverenlerini yeterince açıklamayarak “milyonlarca küçük çocuğu aldatmakla” suçlayarak Federal Ticaret Komisyonuna şikayette bulundu. (Aileden bir sözcü, “tüm platformların hizmet şartlarına ve reklam-ifşa gereklilikleri de dahil olmak üzere mevcut tüm yasa ve yönetmeliklere harfiyen uyduklarını” söyledi.) YouTube kanallarında sponsorlu içerikten kâr etmeye devam eden marka, aynı zamanda Ryan’s World oyuncakları serisinden, akış ağlarıyla yapılan çok sayıda anlaşmadan ve lisans anlaşmalarından para kazanıyor.

Bugün, Shion ve Loann’ın yarattığı yapım şirketi Sunshine Entertainment’ın 30 çalışanı var. Ve Kajiler, Houston’ı Hawaii’ye takas etti. Loann’a neden taşındıklarını sorduğumda, “Pekala, hep Hawaii’de yaşamak istemişimdir ve şimdi buna gücümüz yettiğine göre, neden sadece yapmıyoruz?” dedi.

Geçen yaz seyahat ettim Nickelodeon gösterisi “Ryan’s Mystery Playdate”in kaydı için kızımla Simi Valley, Calif. Çekimden önceki gece kızımdan dizinin eski bir bölümünü iPad’imizde izlemesini istedim. İlk başta pek ilgili görünmüyordu ama kapatmak için hareket ettiğimde elimi bir tokatla uzaklaştırdı ve Ryan’dan hoşlandığını söyledi. Bu beni şaşırtmadı – neden ondan hoşlanmadı? Ama itiraf etmeliyim ki biraz hayal kırıklığına uğradım. Sonraki birkaç gün boyunca, Ryan Kaji medya imparatorluğundan biraz daha örnek aldım: Ryan ve küçük ikiz kardeşlerinin kabartma tozu ve sirkeyi karıştırdığı bir fen dersi; Loann ve Ryan arasında oynanan bir etiket oyunu; ve her şeyi başlatan dev yumurta videosu. Tabii ki, en çok yumurtayı sevdi.

Nickelodeon çekimi, bir şekilde tarihi Boston’u ve Vahşi Batı’yı aynı anda çağrıştıran uzun bina cepheleriyle bir bulvarı andıracak şekilde yapılmış uzak bir stüdyo arazisindeydi. Ekip üyeleri maskeli ve plastik yüz siperli setin etrafında durmuş yeteneklerin gelmesini bekliyordu. Kajilerin sıkı programı ve Hawaii’de mümkün olduğunca fazla zaman geçirme arzusu, Ryan’ın Los Angeles’a uçması, bir sezonluk şovları çekmesi ve ardından hemen eve dönmesi anlamına geliyor.

“Ryan’s Mystery Playdate” setinde Kaji ve ekip üyeleri. ” Kredi. . . The New York Times için Ilona Szwarc

“Ryan’s Mystery Playdate”nin kibri nispeten basittir. Ryan, Shion ve Loann bir oyun oynuyor. Ryan genellikle kazanır. Shion genellikle kaybeder. Loann biraz kazanıyor ve biraz kaybediyor, ancak çoğunlukla olumlu, cesaret verici bir varlık olarak duruyor. Bir noktada, gizemli oyun tarihi gelir. Bugünün iki konuğu, turta fırlatan Pie Ninja ve ortalığı karıştırmayı seven iri yarı askeri bir adam olan Major Mess idi.

Neşeli bir müzik sesi duyuldu, ardından bir alkış sesi duyuldu. Ryan, bir çift polarize güneş gözlüğü takmış bir kapıdan çıktı. Ardından, parlak renkli tulumlar giymiş Loann ve Shion, ardından su ve pano taşıyan birkaç yapım asistanı geldi. İlk yarışma, hafızaya dayalı basit bir eşleştirme oyunuydu. Kim kaçırdıysa, Pie Ninja’dan suratına bir pasta aldı. Ancak çekim başlamadan önce, Shion ve setteki yönetmen, Shion’a bir veya iki turta ile vurulup vurulmayacağı konusunda pazarlık yapmak zorunda kaldı. Shion, yönetmeni memnun eden iki turta ile gerçekten bir sorunu olmadığını söyledi.

Çekimler başladığında, Loann ve Shion tekrar tekrar repliklerini unuttuğu için Ryan sahneyi bir arada tuttu. Loann’ın bana daha sonra söyleyeceği şey, bu sürgünlerin neredeyse tamamı. Ryan nadiren hata yapar ve olumlu tutumu çok fazla sallanmaz. Mystery Playdate’in büyük bir kısmını yüzünde şaşkın, ağzı açık bir ifadeyle geçiriyor.

Kajilerin bir aile olarak bu oyunları oynamak için bir araya gelmelerini izlemek bana liseden, özellikle iyi tanımadığım birkaç sınıf arkadaşımla şehirde araba sürerken bir anı hatırlattı. İçlerinden biri, öğrenci konseyine aday olmak gibi şeyler yapan örnek bir öğrenci, kendisi ve ailesiyle haftada bir kutu oyunları oynadığını açıkladı. Bu bana kesinlikle çılgınca geldi, ama bu konuda hiçbir şey söylemedim çünkü ailenizin işlev bozukluğunun atipik olup olmadığını veya diğer herkesin mutlu hayatları hakkında yalan söyleyip söylemediğini asla bilemezsiniz. Bu sınıf arkadaşımı, benimkinden çok daha büyük bir oturma odasının zemininde oturmuş, kitap düşkünü ailesiyle Parcheesi oynarken hayal ettim. Bu görüntü devam etti ve sonraki yıl ona karşı büyük bir düşmanlık hissettim. Bugün neredeyse her gece kızımla oyun oynuyorum ama sanırım hala bir parçam o mutlu aileyi düşünüyor ve hala böyle şeylerin nasıl mümkün olabileceğini anlayamıyor.

Çocuklar neden sahip olamayacakları oyuncaklarla oynayan mutlu çocukları izlemek ister? Oyuncaklara mı yoksa mutlu bir aile imajına mı tepki veriyorlar? Halihazırda ulaşılamayacaklarını düşündükleri bir hayatı mı tasavvur ediyorlar? Ve aspirasyon hangi yaşta kızgınlığa dönüşür? Kızımın gerçek kıskançlık hissetmeyi öğrendiğinde bu oyuncak videolarından bıkacağını hayal ediyorum, ki bu onları izlemeye devam etmesini ummak için iyi bir neden olduğunu düşünüyorum.

Yine de bu açıklamada biraz tatmin edici olmayan bir şey var. Çünkü çocukların sadece diğer çocukları en çok yapmak istedikleri şeyleri yaparken izlemek istedikleri doğru olsaydı, en popüler videolar çocukları iPad’de “Paw Patrol” izlerken gösterirdi. Kaji imparatorluğu ve onun binlerce taklitçisi, garip bir şekilde, belki de çocukların ekranlara bakmadığı tek dünyayı yarattı. Güzel bir rüya, kabul ediyorum, ama kızımın video izlemeye devam etmesine izin vermem için beni ikna edecek ölçüde değil. Ebeveyn olarak belirlediğimiz sınırlar keyfi olabilir, ancak elimizdeki tek şey bunlar.

Ryan’ın hayatı, hevesli ebeveynleri ile paylaştığı olağanüstü keşiflerin bir geçit töreni olarak kurgusal sunumuna rağmen, kızımınkinden o kadar da farklı olmayabilir. Simi Vadisi’ndeki çekimler sırasında yoğun güneş altında uzun bir çekimden sonra bir ekip üyesinin ona “Bu sahneyi bitirirsen Minecraft oynayabilirsin. ”

<saat/>

Jay Caspian Kang, dergi ve fikir sayfaları için personel yazarıdır. “Ölüler İyileşmez” romanının yazarıdır ve son kitabı “The Loneliest Americans” Ekim ayında Crown tarafından yayımlanmıştır.