yıllardır bakımını yaptığı kortlarda artık raket sallıyor

Beykozlu

New member
Burdur’da tenis kortlarında nazaranvli Galip Kaya (52), evvelce hiç ilgilenmediği tenis sporunu yapmaya başladı. Galip Kaya, “8 yıldır kortlarda nazaranvliyim. Birinci vakit içinder bu spora hiç hevesim, ilgim yoktu. Bu sporu yapmaktan mutluyum” dedi.

Burdur Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nde 18 yıldır bakılırsavli olan ve son 8 yıldır tenis kortlarının bakımından sorumlu olarak çalışan Galip Kaya, Tenis Vilayet Temsilcisi Hasan Korkmaz’ın teşviğiyle tenise başladı. Kaya, mesai saatleri haricinde haftanın 3-4 günü, günde 2 saat tenis idmanı yapıyor.

GALİP KAYA: LİSANSIMI ÇIKARTIP TENİS TURNUVALARINDA UĞRAŞ ETMEK İSTİYORUM

Lisans çıkarttıktan daha sonra turnuvalarda gayret etmek istediğini tabir eden Galip Kaya, “8 yıldır kortlarda vazifeliyim. Birinci vakit içinder bu spora hiç hevesim, ilgim yoktu. Sağ olsun tenis vilayet temsilcisi Hasan Korkmaz hocamın teşviğiyle bu spora başladım. Çok hoş bir spor, herkese tavsiye ederim. Bu sporu yapmaktan memnunum. 1 aydır mesai saatleri haricinde haftanın 3- 4 günü Hasan hocamla çalışıyoruz. Kademe kademe ilerliyorum. İnşallah ileride lisansımı çıkartıp tenis turnuvalarında uğraş etmek istiyorum. Seyretmekten keyif alıyordum fakat hiç aklımda yokken bir anda kendimi elimde raketle tenis kortunda buldum. Severek yapıyorum bu sporu” formunda konuştu.

BURDUR TENİS VİLAYET TEMSİLCİSİ VE ANTRENÖR KORKMAZ: TENİSİN YAŞI YOKTUR

Galip Kaya’nın tenis oynamak için fazlaca istekli olduğunu belirten Burdur Tenis Vilayet Temsilcisi ve antrenör Hasan Korkmaz ise “12 yıldır Burdur’dayım. Burdur’da tenis oynayan fazlaca az bulunmasına karşın geçen müddette ilgiyi artırdık. Biroldukça turnuva yaptık. Biroldukca veteran atlete lisanslar çıkarttık. Galip Beyefendi tenis kortlarımızın bakımıyla ilgilenen nazaranvli bir arkadaşımız. Tenis oynayanlara ilgiyle ‘ben de oynarım’ der üzere bakıyordu. birlikte idmanlara başladık. Haftada 3- 4 gün idman yapıyoruz. Kendisi inanılmaz istekli. İnşallah lisansını da çıkartıp federasyon turnuvalarında resmi olarak oynatmayı düşünüyoruz. Tenisin yaşı yoktur. Burdur’da tenisi en zirvelere getirmek için uğraşıyoruz” diye konuştu.