TOGG’un Üretileceği Fabrikadan Yeni Görüntü

bencede

New member
Türkiye’nin Arabası Teşebbüsü Kümesi (TOGG), resmi Twitter hesabından yerli araba projesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Bursa Gemlik’teki üretim merkezi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan yetkililer, çalışmaların planlandığı üzere sürdürüldüğünü duyurdular. Fakat bundan daha da değerli olan bir konu var. Yerli araba gövdesi için çalışacak robotlar, an prestijiyle kesimsiz prova yapmaya başladılar.

Gemlik Tesisimizde çalışmalar planlarımız doğrultusunda devam ediyor. Gövde kısmına yerleştirilen 160 robot, modülsüz provalara başladı.” sözlerinin kullanıldığı paylaşımda bir de görüntüye yer verildi. Bu görüntüdeki ayrıntılara baktığımızda yerli arabası üretecek fabrikaya ait sayılara değinildiğini görüyoruz.

Gövde tesisinin yüzde 86’sı hazır

TOGG’un paylaştığı görüntüde yer alan bilgilere baktığımızda, gövde tesisinin yüzde 86’sının tamamlandığını görüyoruz. Boya tesisinin yüzde 92’sini, montaj tesisinin de yüzde 84’ünü tamamladıklarını söz eden yetkililer, artık seri üretim için geri sayıma başlamış üzere görünüyorlar.

Yerli araba projesi kapsamında devam eden çalışmalar, önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlanacak üzere görünüyor. Bundan daha sonraki süreçte de seri üretim kademesi başlayacak. Bununla ilgili yapılan son açıklamalardan bir tanesi, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’a aitti. Kacır, yerli araba için son 1 yıl olduğunu söz etmişti…

TOGG’un paylaştığı yeni görüntü: