TOGG’un Fiyatına Ait Açıklama

bencede

New member
Geçtiğimiz yıllarde duyurulan ve ülkemiz vatandaşlarını heyecanlandıran yerli araç TOGG, dizaynıyla beğenileri toplamıştı. Son olarak seri üretim için geri sayıma başlanan araca ait, geçtiğimiz hafta “TOGG Gemlik’te amaca adım adım yaklaşıyoruz. Boya, gövde, montaj tesislerimiz ve altyapı çalışmalarımız, planlarımız doğrultusunda devam ediyor. Tesisimizin seri üretime geçiş hazırlığında geri sayım başladı” açıklamasında bulunulmuştu.

Araçla ilgili en epey merak edilen ise fiyatı. Yerli olduğu tezini karşılayacak biçimde, yurt dışı model araçlardan daha uyguna ve vatandaşın cebine yarayacak bir fiyatta olması beklenen araçla ilgili, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş gelinen son noktaya da değinerek merak edilenlere yönelik kıymetli açıklamalarda bulundu.

Fiyatlandırma 2022 sonu, 2023 başında muhakkak olacak

Aracın 30 dakikanın altında süratli şarj olabileceğini ve bununla yüzde 80 doluluğa ulaşacağını belirten Karakaş, fiyatlandırmanın 2022 sonu 2023 başında aşikâr olacağını söylemiş oldu. Karakaş, C-SUV modelinin kendi sınıfında Türkiye’de satılan öbür araçlarla rekabet edebilecek bir fiyatla piyasa sürüleceğini aktardı.

Şarj sıkıntısının de dehşet olmaktan çıkacağını söyleyen Karakaş, nüfusun ve trafiğin ağır olduğu her 25 kilometrekarede bir şarj ünitesi kurmayı planladıklarını söz etti. Çip krizinin TOGG’u etkileyip etkilemeyeceği sorusunu da yanıtlayan Karakaş, yeni tehlikenin batarya krizi olduğuna dikkat çekerek, “Gerçek planlama ile yaptığımız rezervasyonlar yardımıyla etkilenmeyeceğiz. Güçte dışa bağımlılığı kendi bataryamızı üreterek bitmiş oldureceğiz” açıklamasında bulundu.