Tesla Türkiye CEO’sundan ‘Ön Satış’ Açıklaması

bencede

New member
Piyasaya sürdüğü modellerle araba dalında elektrik ihtilali başlatan Tesla, bundan bir süre evvel Türkiye’ye geleceği tezleri ile gündeme gelmişti. Kelam konusu savlar, Elon Musk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmesinden daha sonra patlak vermiş, dalı yakından takip edenlerin gündemini meşgul etmişti. Şimdiyse bu mevzuyla ilgili değerli bir gelişme yaşandı.

Geçtiğimiz devirde Tesla Türkiye’nin CEO’su olduğu açıklanan lakin bugüne dek elektrikli araba devinin Türkiye’ye gelişi ile ilgili pek konuşmaayan Kemal Geçer, sessizliğini bozdu. Twitter’dan paylaşım yapan Geçer, Tesla’nın resmi olarak Türkiye’ye gelişi için çalışmaların devam ettiğini söylemiş oldu.

Fiyatlar merak konusu


Kemal Geçer tarafınca yapılan açıklamalarda; “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla suratında devam etmekte. Lansmana kadar hiçbir etkin satış yahut ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla eser ve servisleri yalnızca kendi mağazalarımızda ve kendi websitesimizde sunulacaktır.” tabirlerine yer verildi.

Aslına bakacak olursak Tesla arabalar, Türkiye’de aslına bakarsanız satılıyorlar. Fakat bu araçlar resmi olarak ülkeye giriş yapmadılar. Yani üçüncü taraf satıcılar bu araçları başka ülkelerden temin ederek Türkiye’ye getiriyorlar. İkinci el ilan sitelerine baktığımızda, meblağların 1,5 milyon TL’den başladığını görüyoruz. Tesla’nın Türkiye’ye resmi olarak girişinin meblağları nasıl değiştireceğini daima birlikte nazaranceğiz.

Kemal Geçer’in Twitter’daki paylaşımı:
 
Üst