Tavus Kuşunu Artırma Teklifinde, Universal 3 Filmi Doğrudan Yayına Gönderiyor

Bakec

Member
Universal’s Motion Picture Entertainment Group’un başkanı Donna Langley, geçen hafta Las Vegas’taki Caesar’s Palace’da sahneye çıktı ve sinema salonlarına olan bağlılığını yeniden teyit etti.

“Tiyatro her zaman işimizin temel taşı olacak,” dedi ve her yıl düzenlenen CinemaCon endüstri kongresi için bir araya gelen tiyatro sahiplerinin kalabalığına “Şerefe” diye ekledi.

Sadece sözde hizmet değildi. 2022’de vizyona girecek 25’ten fazla filmle Universal, diğer tüm büyük Hollywood stüdyolarından en az 10 fazla filme sahip. Gişe rekorları kıran filmler (“Jurassic World Dominion”), aile yemekleri (“Minions: The Rise of Gru”) ve orijinal bahislerin (Jordan Peele’nin “Nope” ve “Beast”, Idris Elba’nın başrol oynadığı) bir kombinasyonunu piyasaya sürecek. bir filmin değeri sinemalarda gösterime girmesiyle başlar.

Yine de Pazartesi günü, reklamcılara yönelik bir sunumun parçası olarak, NBCUniversal’in yayın hizmeti Peacock’un başkanı Kelly Campbell, Universal Pictures tarafından üretilen üç yeni filmin ilk kez piyasaya çıktıklarında doğrudan yayın hizmetine gideceğini açıklayacak. 2023.
LeBron James hakkında anılarına dayanan “Shooting Stars”; John Woo’nun 1989 tarihli suç draması “The Killer”ın yeniden çevrimi, başrolde Omar Sy; ve gençlik korosu dünyasında geçen bir müzik yarışması özelliği olan “Buna Övgü”.

Geçen hafta, yılın ilk çeyreğini ABD’de 13 milyondan fazla ücretli abone ve 28 milyon aylık aktif hesapla kapattığını açıklayan Peacock için, 4 milyonluk bir büyümeyi temsil eden ek sinema içeriği stratejisi için çok önemlidir. Abone sayılarının sürekli yayında olduğu bir zamanda Netflix, Disney+ ve HBO Max gibi daha büyük hizmetlerle rekabet etmenin bir yolunu bulması gerekiyor.

Bayan Langley, üç resme de yeşil ışık yaktı ve film yapımcılarına dağıtım stratejisindeki değişikliği anlatmak için arama yapmak zorunda kaldı.

Bir röportajda Bayan Langley, “Sanırım pandemi sırasında herkes uyandı ve kahvenin kokusunu aldı ve tüm filmlerin eşit yaratılmadığını anladı” dedi ve film yapımcılarının hala ortak olmaya ilgi duyduklarını da sözlerine ekledi. stüdyo, doğrudan Peacock’a gitmek anlamına gelse bile. “Peacock’un bu filmlere sahip olması büyük bir olay. Onlar için olaylardır. Ve evet aldık, bu yüzden tatmin edici bir gerekçe olduğunu düşünüyorum.” Universal’s Motion Picture Entertainment Group başkanı Donna Langley geçen hafta sinema sahiplerine “Tiyatro her zaman işimizin temel taşı olacak” dedi. Kredi… Valerie Macon/Agence France-Presse — Getty ImagesÜç film aynı zamanda Peacock’un şimdiye kadar cezbeden göründüğü izleyici türünü de yansıtıyor: Peacock’un ana şirketi olan Comcast tarafından yönetilen diğer eski işletmelere yönelenlerden daha genç ve daha çeşitli.
“Bu filmlerde göreceğiniz şey, genel olarak çekici olmaları, aynı zamanda günümüzün canlı yayın izleyicisini temsil eden genç, çeşitliliğe sahip izleyici kitlesine de yönelmeleridir. , birincil eğlence kaynağı olarak akışı seçen tüketiciler nesli,” dedi Bayan Campbell bir röportajda.

Bazı yayın yapan rakiplerinin gerisinde kalmasına rağmen, Peacock bu yıl başarı elde etti. Şubat, 2022 Kış Olimpiyatları’nı, Üstün Bowl’u, Jennifer Lopez’in başrolde olduğu sinema filmi “Marry Me”nin sinemalarda ve gösterimde aynı anda gösterime girmesi ve “Bel-Air”in ilk gösteriminin izlenebildiği en önemli anlardan biriydi. Will Smith’in başrolde oynadığı 1990’ların hit televizyon dizisi “The Prince of Bel-Air”in dramatik bir yeniden tasarımı. (İkinci sezon geliştirme aşamasında.)

Comcast’in CEO’su Brian Roberts, “Bu özel içeriğin tamamını bu kadar yoğun bir zaman diliminde yayınladıktan sonra hizmetimizin tutulması beklentimizin çok üzerindeydi,” dedi. geçen hafta bir kazanç aramasında. “Her yıl etkileşim saatlerinde yüzde 25’lik bir artış gördük.”

Pandemi sinema sektörünü alt üst ettiğinde Universal Pictures, filmleri için çeşitli dağıtım yöntemleri denedi. Koronavirüs vakalarının daha düşük olduğu geçen yaz gösterime girdiğinde 173 milyon dolar kazanan “Fast 9: The Fast Saga” gibi tamamen teatral bir film vardı. Ve Aralık ayında gösterime girdikten sonra, sinemalarda gösterime girmesinden sadece 17 gün sonra talep üzerine premium videoya geçmeden önce yurt içinde 160 milyon doların üzerinde kazanan “Sing 2” vardı. Şirket ayrıca pandeminin zirvesi sırasında sinemalarda ve Peacock’da “Halloween Kills” ve “Boss Baby”nin devam filminin çıkışını yaparak aynı anda gösterime girmeyi denedi. Şirket, Stephen King korku sineması “Firestarter”ın yeniden çevrimiyle iki hafta içinde bunu tekrar yapacak.

“Herkese uyan tek bir beden yok,” dedi Bayan Langley. “Gerçekten, bir yandan tek tek filmlere, ardından da büyüme motorumuz Peacock’a bakmak ve piyasada neler olduğuna bağlı olarak herhangi bir anda en iyisini yapmakla ilgili. Tiyatro ortamı sabitlendikçe bunun zamanla sabitleneceğini umuyorum. Ancak o zamana kadar bu isteğe bağlıyız.”

Diğer tüm stüdyo yöneticileri gibi, Bayan Langley de sinema gişesinin 2019’dakinden yüzde 45 düştüğü bir dünyada hangi filmlerin nereye uyacağını belirlemeye yönelik karmaşık hesapla ilgileniyor. Düşen gişe hasılatı,” diyen Langley, sinema salonlarının 2023’teki pandemi öncesi seviyesinden en az yüzde 15 aşağıda olması bekleniyor.
Doğrudan Peacock’a koymayı seçtiği üç filme özel olarak konuşurken, onları “on yıl önce sevdiğimiz filmler yapmak ve sinemalarda gösterime sokmak hiç akıllıca olmazdı” olarak nitelendirdi.

Ancak artık izleyicilerin filmleri ne zaman ve nerede izleyecekleri konusunda daha fazla seçeneği var ve onları sinemanın sinemada görülmeye değer olduğuna ikna etmek daha zor olabilir.

“Hikayelere inandığımız için bu filmleri yapmak istiyoruz, hikaye anlatıcılarına inanıyoruz ve bunların harika eğlence parçaları olduğunu düşünüyoruz” dedi. “Akış platformumuzdan yararlanabilme yeteneğine sahibiz. Ve bunların aslında, özellikle Peacock izleyicileri için eve bırakılacak olaylar olduğunu düşünüyoruz. ”

Peacock, 2022’de içeriğe harcamayı planladığı 3 milyar doların bir kısmı olan ve önümüzdeki birkaç yıl içinde 5 milyar dolara çıkacak olan filmleri Universal Pictures’dan satın alıyor.

Bayan Langley, 2023’te üç Peacock filmi gösterilecek olsa da, önümüzdeki yıllarda bu şekilde yedi ila 10 film yayınlamayı umduğunu söylüyor. “Jurassic Park” ve “Hızlı ve Öfkeli” serilerinin arkasındaki ekip.

“Peacock’un geleceği iyi içeriğe, geleceğimiz ise dağıtım modellerimizde esnekliğe sahip olmaya bağlıdır,” dedi Bayan Langley. “Yani gündemlerimiz nihayetinde uyumlu. Yani, evet, belirli bir unvan ya da onların isteyebilecekleri bir şey hakkında bizim sunamayacağımız bir tartışma var ya da tam tersi ama bu büyük bir şirkette çalışmanın işidir.”
 
Üst