Sultanların üçüncü rakibi Dominik

Beykozlu

New member
FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası’ndaki üçüncü maçımızda A Ulusal Bayan Voleybol Grubumuz, Dominik Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek.

Polonya’nın Gdansk kentinde oynanacak müsabaka saat 18:30’da başlayacak ve TRT Spor Yıldız’dan canlı yayınlanacak.

Ulusal Kadromuz Dünya Şampiyonası’ndaki birinci maçında Tayland’a 3-2 mağlup olmuş, ikinci maçında ise Güney Kore’yi set vermeden 3-0 mağlup etmişti.

B Grubu’nda Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Tayland ve Hırvatistan ile gayret eden Filenin Sultanları’nın kalan maçlarının programı ise şöyleki:

29 Eylül Perşembe
TSİ 18.30
Türkiye-Hırvatistan (TRT Spor yahut TRT Spor Yıldız)

01 Ekim Cumartesi
TSİ 21.30
Türkiye-Polonya (TRT Spor yahut TRT Spor Yıldız)

Statü

Grup Etabı

Dev tertibin küme kademesinde 24 grup 6’şarlı 4 kümeye ayrılacak. (A-B-C-D) Küme müsabakaları, 23 Eylül-2 Ekim 2022 tarihleri içinde oynanacak. Küme müsabakalarının akabinde kümelerini birinci dört sırada tamamlayan gruplar ikinci etaba yükselecek. (A ve D’ler, B ve C’ler eşleşecek)

FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası tarihinde birinci kere 24 ekip, küme maçlarını oynamaya birebir kentte Hollanda’nın Arnhem’de kentinde başlayacak. (A-B-C-D grupları)

A ve D kümeleri birinci etap maçlarının devamını ise Arnheim’de oynamaya devam ederken; B ve C kümeleri birinci etap maçlarını Polonya’nın Gdansk ve Lodz kentlerinde oynamaya devam edecek.

İkinci Etap
İkinci etap müsabakaları, 8’erli 2 küme halinde 16 grubun iştirakiyle (E-F Grubu); 4-9 Ekim 2022 tarihleri içinde oynanacak. E Grubu’ndaki gruplar müsabakalarını Hollanda’nın Rotterdam kentinde, F Grubu’ndaki ekipler ise Polonya’nın Lodz kentinde oynayacak. Kadrolar, ilk etapta karşılaştıkları kadrolarla tekrar karşılaşmayacak.

İkinci etap müsabakalarının akabinde kümelerini birinci dört sırada tamamlayan gruplar çeyrek finale yükselecek.

Üçüncü Etap (Çeyrek Final)
Çeyrek final müsabakaları, 8 ekibin iştirakiyle 11 Ekim 2022 tarihinde oynanacak. (E1-E4, E2-E3 / F1-F4, F2-F3)

Çeyrek final ve yarı final etabında karşılaşmalar, Apeldoorn ve Gliwice kentlerinde oynanacak. E Grubu’ndaki eşleşmeler Hollanda’nın Apeldoorn kentinde, F Grubu’ndaki eşleşmeler ise Polonya’nın Gliwice kentinde oynanacak.

Çeyrek final müsabakalarının akabinde galip gelen gruplar yarı finale yükselecek. 2022 FIVB Dünya Şampiyonası’nda yarı final çabaları ise 13 Ekim’de oynanacak.

Organizasyon, 15 Ekim’de Hollanda’nın Arnheim kentinde oynanacak üçüncülük ve final müsabakalarıyla sona erecek.
 
Üst