Subaru Yeni Konseptlerini Tokyo Araba Fuarı’nda Sergiledi

bencede

New member
Japonya Araba Üreticileri Birliği (JAMA) tarafınca düzenlenen ve dünyanın en büyük araba fuarlarından biri olan 2022 Tokyo Araba Fuarı bugün itibariyle başladı. Birfazlaca araba meraklısı da Japonya’nın başşehri Tokyo’da gerçekleştirilen bu fuarda sergilenecek olan araçlara gözlerini çevirdi.

Japonya merkezli dev araba üreticisi Subaru da heyecanla beklenen konseptler ile fuarda uzunluk gösterdi. STI E-RA ve Solterra STI isimli iki yeni elektrikli araba konsepti Tokyo Araba Fuarı’nda dev şirket tarafınca sergilendi.

STI E-RA


Subaru’nun STI E-RA Challange Project isimli projesinin bir kesimi olan STI E-RA’nın olduça ilgi alımlı olduğunu söyleyebiliriz. Şirkete bakılırsa bu model, motor sporlarında kullanılabilecek olan teknolojiler ve bu sporların geleceği hakkında bizlere bir öngörü sağlıyor. Açıklamalara göre bu model, dört adet yüksek torklu elektrikli motora sahip. Her tekerde motor bulunduğunu belirten şirket, bu elektrikli ünitelerin Japon firma Yamaha tarafınca geliştirildiğini de açıklamalarına ekledi.

Bunlara ek olarak 1.073 beygir gücünün yanı sıra 60 kWh’lik bir lityum iyon bataryanın da araçta bulunduğu belirtilirken aracın gelecekte tüm tekerlerden çekiş alarak gerçekleştirilecek olan yarışlarda da kullanılabileceği tabir edildi.

Solterra STI


Fuarda karşımıza çıkan başka araç ise Solterra STI idi. Bu araç geçtiğimiz aylarda tanıtımını sizlerle paylaştığımız Solterra isimli elektrikli SUV’un büsbütün elektrikli versiyonu. Açıklamalara bakılırsa Subaru, bu konsepti küçük güncellemeler uygulayarak fuara taşıdı. Aracın performansında bir değişiklik olmadığı, dış görünüşünde küçük farklar olduğu da gelen açıklamalar içinde.

71.4 kWh’lik lityum iyon bataryadan gücünü alacak olan bu araç, iki elektrikli motor ile çalışıyor. Bunun yanı sıra da 215 beygir gücü üretebilen Solterra’nın, toplamda 460 kilometrelik bir menzile sahip olacağı gelen haberler içinde yer alıyor.

İşte araçlardan öbür imgeler
 
Üst