Otomobil Boyutlarını Karşılaştırabileceğiniz İnternet Sitesi

bencede

New member
Bir araba satın almaya karar verdiğinizde, onlarca değişkenin arasından çıkmak zorundasınız. Bu değişkenler fiyat başta olmak üzere satın alınmak istenen otomobilin motor büyüklüğü, yakıt tipi, tasarımı, servis ağı ve iç hacmi üzere uzadıkça uzuyor. olağan olarak tüm bunların ortasından çıkmak ve hangi arabanın satın alınacağına karar vermek hem eğlenceli birebir vakitte yorucu bir müddetç.

Şimdi sizlere, bir internet sitesinden bahsedeceğiz. “Carsized” isimli bu internet sitesi, iki otomobilin boyutlarını yan yana koyup kıyaslamanıza imkan tanıyor. Bu sayede iki farklı arabadan hangisinin daha uzun, yüksek ya da geniş olduğunu nazaranbilirsiniz.

Hadi iki arabayı kıyaslayalım!

Örnek çalışma için siteye girdik ve birbirlerine yakın olan iki araba seçtik. Bunlardan bir tanesi Toyota Corolla Hatchback, oburu Seat Leon oldu. Carsized, kıyaslamayı yaptıktan daha sonra bize şu biçimde bir özet bilgi verdi: Toyota Corolla Hatchback, Seat Leon’dan 1,1 cm uzun, 2,1 cm alçaktır. Araç, yüzde 22 daha küçük bagaj alanı sunmaktadır. Gelin biraz da ayrıntılara inelim.

Kıyaslama sayfasında, seçtiğimiz iki arabanın fabrika bilgilerini görüyoruz. Burada tüm boyut kıymetleri ayrıntılı bir biçimde veriliyor. Ayrıyeten bagaj hacimlerinin kaç litre olduğunu da görüyoruz. sonuçları isterseniz santimetre, isterseniz de inç olarak görüntüleyebiliyorsunuz.

İki arabayı kıyaslamaya karar verdiğinizde, bu araçların önden, yandan ve arttan nasıl göründüklerine de yan yana manzaralarla bakabiliyorsunuz. Ön ve geriden baktığınızda genişlik, yandan baktığınızda ise uzunluk kıymetlerini nazaranbilirsiniz. Ayrıyeten her iki arabanın dizaynını da karşılaştırabilir, hangi arabanın daha şık olduğuna karar verebilirsiniz.

Carsized’ın değerli özelliklerinden bir tanesi de benzer araçları size gösterebiliyor oluşu. Bu sayede aklınıza gelen farklı bir modeli de değerlendirmeye alabilirsiniz. Üstelik sistem pek güzel çalışıyor. Toyota Corolla Hatchback ve Seat Leon kıyaslamasında, Skoda Scala, Ford Focus Hatchback ve Honda Civic Hatchback üzere tıpkı segmentteki benzeri modelleri gördük.

Peki bu internet sitesini nasıl kullanacaksınız?

• Adım #1: Buradaki ilişkiyi kullanarak carsized’a ulaşın.
  • Adım #2:Change 1” ve “Change 2” seçeneklerini kullanarak kıyaslayacağınız otomobilleri seçin.
  • Adım #3: Kıyaslama sonuçlarını inceleyin. (Carsized Türkçe lisan dayanağı sunmuyor. Kullandığınız tarayıcının çeviri özelliğini kullanabilirsiniz.)
Sıfır otomobil satın almayı düşünmüyor olabilirsiniz. Bu noktada da Carsized’dan yardım alabileceğinizi belirtelim. Şöyle ki Change 1 ve Change 2’ye tıkladığınızda, evvel markaların sıralamasını görüyorsunuz. O sayfa şöyleki görünüyor:

Bu sayfadan markayı belirledikten daha sonra da modellerin en genel isimlerini görüntülüyorsunuz. Örneğin Toyota Corolla. Bu aracın hem sedan hem station wagon tıpkı vakitte hatchback versiyonları bulunuyor. Modeli seçtikten daha sonra kıyaslayacağınız versiyonu seçmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gorebileceğiniz üzere, Corolla Sedan’ı seçtikten daha sonra da üretim yıllarını görüyorsunuz. Hangi model araç almayı düşünüyorsanız, o model aralığının girdiği versiyonu seçebilirsiniz.