Orijinal Fox Haber Kanalı Sunucusu Uma Pemmaraju 64 yaşında öldü

Bakec

Member
Boston’daki yerel bir istasyondaki başarısıyla 1996’da yaklaşık 20 yıldır çalıştığı Fox News Channel’ın kurucularından biri olarak işe alınmasına yol açan Hintli Amerikalı televizyon gazetecisi Uma Pemmaraju, 7 Ağustos’ta New York’taki evinde öldü. Ossining, NY 64 yaşındaydı.

Kızı Kirina Petkun ölümü doğruladı ancak bir neden belirtmedi.

Fox News 7 Ekim 1996’da Rupert Murdoch ve Roger Ailes tarafından başlatıldığında yayında olan Bayan Pemmaraju, ağda “Fox News Now”, “Fox on Trends”, Pazar baskısı dahil olmak üzere çeşitli programlara ev sahipliği yaptı. “Fox News Live” ve “The Fox Report”. Dalai Lama, Deepak Chopra ve Senatör John McCain dahil olmak üzere çok çeşitli haber yapımcıları ve ünlülerle röportaj yaptı.

Fox News hafta sonu haberleri ve programlama eski başkan yardımcısı David Clark bir telefon röportajında, “Rolünü çok ciddiye aldı, tüm bilgilerin doğrulandığını ve gerçeğe uygun konuştuğunu bilmek istedi” dedi. “Senaryoları titizlikle gözden geçirdi ve haklı olarak bilgi doğru değilse bize yapımcıları cehenneme verdi.”

Bayan Pemmaraju, 2018’de Fox’tan ayrıldı ve Bloomberg News’e haber spikeri olarak katıldı. Ancak dokuz ay sonra sırt ameliyatına ihtiyacı oldu ve ağdan ayrıldı. Son zamanlarda kahramanca işler yapan sıradan insanlar hakkında bir kitap üzerinde çalışıyordu.

Petkun, “Çok fazla şeyin olumsuzlaştığı kültürümüzde canlandırıcı hikayelere ihtiyaç olduğunu hissetti” dedi.

Uma Devi Pemmaraju, 31 Mart 1958’de Hindistan’ın Rajahmundry şehrinde doğdu. Babası Rao Pemmaraju bir bilim adamıydı ve annesi Rani Pemmaraju bir ev hanımıydı. Ailesi, babasının biyotıp alanında bir araştırma grubuna katıldığı San Antonio’ya taşındığında Uma bir bebekti. Dedesi Hindistan’da bir gazete yayıncısıydı.

Küçük yaşlarında, Bayan Pemmaraju, dünya meseleleri hakkındaki düşünceleriyle bir günlük doldurdu ve lise boyunca, 1977’de kahramanlarından biri olan Walter Cronkite ile röportaj yaparak, San Antonio Express-News için yarı zamanlı bir muhabir olarak çalıştı. “CBS Akşam Haberleri”nin spikeri. 1980’de mezun olduğu San Antonio’daki Trinity Üniversitesi’nden siyaset bilimi ve gazetecilik alanında lisans derecesi alırken, yerel bir televizyon kanalında çalıştı.

Ailesi gazeteciliğin güvensiz ve istikrarsız bir kariyer seçimi olduğundan endişeleniyordu ve onun doktor ya da avukat olmasını tercih ediyordu. Petkun, “Bunun bir kadın için gerçek bir kariyer olduğunu kabul etmekte zorlandılar” dedi. “Bu yüzden ailesine çok yakın olan bir swami’si vardı – ebeveynlerinin bunun sadece bir fantezi değil, gerçek bir olasılık olduğunu görmesine yardım etti.”

Bayan Pemmaraju, 1984’te Boston’a taşınmadan önce yerel bir Emmy Ödülü kazandığı Baltimore’da bir televizyon kanalında çalıştı. Orada kariyeri uçuşa geçti: WLVI-TV’de saat 22:00’de yayınlanan haber yayınına demir attı ve “Evening Magazine” için muhabirlik yaptı. ” WBZ-TV’de. (Bir süpermarketten aktardığı bir haber, bir soygun tarafından kesintiye uğradı.) Daha sonra istasyon için bir çapa oldu ve bu rolde iki yerel Emmy daha kazandı. İnsani ilgi uyandıran hikayeleri tercih ederdi.

1993’te The Boston Globe’a “Ben insanlara yardım etmek için bir aracıyım” dedi. “Çok duygusal görünmek istemiyorum. Ama benim derdim bu. Ünlülerimi insanlara yardım etmek için kullanmak istiyorum.”

Bayan Pemmaraju, Fox News’a kanalın kıdemli bir programlama yöneticisi olan Boston’lı Chet Collier tarafından alındı. Yaklaşık üç yıl Fox’ta çalıştı, kızının doğumu için izin aldı, 1999’da Dallas’a yerel sunucu olmak için taşındı ve 2003’te Fox News’a döndü.

Kızına ek olarak, annesi tarafından yaşatılır; kardeşleri Rama ve Sankar Pemmaraju; ve Fox News’a katıldığında New York’taki Bayan Pemmaraju’ya katılmak için Boston’daki aile mobilya işini satan eski kocası Andrew Petkun.