öğretmenler için ayda 160 euro daha fazla

Felaket

Member
07 Nisan 2024 12:06

Eğitim ve Liyakat Bakanı yeni ücret artışlarını, okul binaları için önlemleri ve “getto sınıflarından” kaçınmak için yabancı öğrencilerin katılımına yönelik önlemleri duyurdu

Okul binalarına yönelik önlemler – “Bakan, Lig tarafından Bari'de düzenlenen 'Valore Italia' etkinliğinin oturum aralarında İtalyan okullarının neredeyse yüzde 20'sinin yenilendiğini ve bu kaynakların önemli bir kısmının Puglia'ya gittiğini belirtti. Şimdi yerel yetkililerin üzerlerine düşeni yapmalarını bekliyoruz. ” Valditara, “Pnrr hedefine ulaşılmasını mümkün kılan okul inşaatı sözleşmelerine ilişkin önemli bir basitleştirme planının da başlatıldığını” hatırlattı.

“Getto derslerine” hayır – “Geçmişte bu tür bir reform başlatan D'Alema veya Berlinguer hükümetlerini düşünüyorum. Solcu hükümetler oldu. Bizimki uygulanabilir bir çözüm olacak, yabancıların katılımını istiyoruz, yabancıların katılımını istemiyoruz.” Getto derslerini istemiyorum.” Eğitim Bakanı, sınıflardaki İtalyan olmayan öğrenci sayısına tavan uygulanması önerisine atıfta bulunarak bir kez daha duyurdu. “Kendimizi, yeni başlayan veya akademik performanslarında ciddi şekilde geride kalan yabancılar için İtalyanca ve matematiği güçlendirmeye adayacağız” diye ekledi.

İlgili