Müslümanların Merkez Konseyi de yeni versiyonu reddetti

Beykozlu

New member
Berlin. Almanya Müslümanları Merkez Konseyi de CDU'nun politika programı taslağında Müslümanlarla ilgili tartışmalı ifadelerin yeni versiyonunu eleştiriyor. Merkez Konseyi Başkanı Aiman Mazyek'in Almanya Editoryal Ağı'na (RND) söylediği gibi, yeni versiyon “Hıristiyan Demokrat Birliği'nin Müslümanları damgalamak amacıyla karanlık sularda balık avlamaya yönelik bir başka girişimiydi.” Mazyek şöyle devam etti: “Sadece birini seçip olumsuz bir şekilde etiketlemek yerine, tüm dünya görüşlerine ve dini topluluklara hitap eden bir formülasyon kabul edilebilir olacaktır.” Bu seçici yaklaşım, “sözde egemen kültür hakkındaki daha geniş tartışmanın dışında, Müslüman karşıtı duygulara ve stereotiplere” hizmet ediyor.


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Daha sonra okuyun Reklamcılık
Sermaye Radarı


Hükümet bölgesinden kişisel izlenimler ve geçmişler. Her Salı, Perşembe ve Cumartesi.


CDU, yeni politika programı taslağında Müslümanlarla ilgili tartışmalı ifadeleri değiştirdi. Başlangıçta taslak programda şöyle bir alt başlık vardı: “Bizim değerlerimizi paylaşan Müslümanlar Almanya'ya aittir.” Bu artık şu hale geldi: “Müslümanlar, Almanya'nın ve toplumumuzun dini çeşitliliğinin bir parçasıdır.” Daha sonra bu cümle şu paragrafa eklendi: “Değerlerimizi paylaşmayan, özgür toplumumuzu reddeden bir İslam Almanya'ya ait değildir.”


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Yeni versiyon hafta sonu uygulama komitesi tarafından onaylandı. Orijinal formülasyon güçlü eleştirilere yol açtı; SPD lideri Lars Klingbeil, tüm bir nüfus grubunun retorik olarak dışlanmasından bahsetti.

RND/dpa
 
Üst