Kuzu İncik Ve İç Pilav

Felaket

Member
Kuzu İncik Ve İç Pilav Tanımı İçin Malzemeler

• 5 kuzu incik (kişi başı 1-2 incik)
  • 2 su bardağı kaynar su
  • Yarım çay bardağı zeytinyağı
  • 2 defne yaprağı
  • Tuz
  • Karabiber
İç pilav için:

• 2 su bardağı baldo pirinç
  • 150 gram yağsız kuzu eti(olmasa da olur)
  • 100 gram kuş üzümü
  • 1 su bardağı incik suyu
  • 1 su bardağı kaynar su
  • Tuz
  • Karabiber
  • Yeni bahar
Kuzu İncik Ve İç Pilav Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Öncelikle pirinçin üstüne 3 bardak kaynar su ve bir yemek kaşığı tuz ekleyin. 1 yahut 1,5 saat bekletin.
  2. ‼
    Ben pilavı kaynar suda bekleterek yapıyorum lakin üretim formu büsbütün size bağlı. Siz kendi metodunuzu kullanabilirsiniz.
  3. ????????????bu tekniği “Pirinç Pilavı “ olarak sayfamda bulabilirsiniz. ????????????.
  4. Küçücük doğranmış etlerinizi evvel düzgünce kavurun pişirin daha sonra tencereye kuş üzümünü ve süzüp yıkadığınız pirinçi ekleyip beş dakika kavurun.
  5. Şimdi incikten aldığınız suyu, ek kaynar suyu ve gerekirse tuzu ekleyin ve kaynayınca altını kısıp kapağı kapatın.
  6. Suyunu çekince karıştırın ve altını kapatın. Artık 1 tatlı kaşığı yeni bahar ve karabiberi düzgünce her yerine karıştırın ve dinlendirin.
  7. Şimdi geldik inciklere. Kuzu incikleri karabiberle düzgünce ovun ve kızgın yağda her yerleri nar üzere kızarana dek mühürleyin.
  8. Şimdi üstüne defne yaprağını, tuzu ve kaynar suyu ekleyip kaynayınca altını kısın ve 1 saat bu türlü pişirin.
  9. ‼
    ‼
    Düdüklüde yapacaksanız yarım saat kâfi.
  10. Üstündeki suyu süzün.
    ‼
    Suyunun yağlı kısmından yarım çay bardağı kadar bırakmanız kâfi. bu türlü 5-6 dakika gerili önlü bu yağda kızartın.
  11. Yanında kereviz salatasıyla servis edin. Afiyet olsun
    ❤
    ❤
    ❤
    ????????????????????????????.
Notlar
‼
‼

‼
Önce pirinçi ıslatın. daha sonra incikleri pişirin. En son pilavı demleyin.

‼
Pilavda inciğin suyundan kullanmak istemezseniz 2 bardak kaynar su kullanın.

‼
İncikten çıkan lezzetli suyu mercimek çorbasında da kullanabilirsiniz ????.

‼
İç pilavı et kullanmadan da yapabilirsiniz. Ben et kullanmadım zira ağır etlerin yanında etsiz iç pilavı tercih ediyorum.

Kuzu İncik Ve İç Pilav Tanımı Fotoğraflı Yapılışı