Kremalı Mantarlı Tavuk (Videolu)

Felaket

Member
Kremalı Mantarlı Tavuk Tanımı İçin Gereçler

• Yarım kg tavuk bonfile
  • 250 gram mantar
  • 2 adet çarliston biber
  • 2 adet soğan (Büyükse bir adet)
  • 1 adet bulyon
  • 1 çay kaşığı kekik
  • Yeteri kadar tuz
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 çay bardağı süt yada yemeklik krema
Kremalı Mantarlı Tavuk Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Soğanları ufak küpler halinde doğrayın ve tencereye koyalım. Tavukları orta halli sotelik doğrayın.
  2. Mantarları gelişi hoş dört, beş modüle bölüp, suya basalım kararmaması için biberlerin çekirdekleri çıkartıp, evvel uzunlamasına ikiye kesip, ondan sonrasında yanlamasına küçük küçük doğrayalım.
  3. Doğrama süreci bitti artık tencereye koyduğumuz soğanlara yağı koyup, yakmadan kavuralım. daha sonra tavukları atıp yüksek ateşte rengi dönene kadar kavuralım.
  4. Rengi dönen tavuklara biberleri atıp, yeniden kavuralım. Bir iki dakika çabucak sonrasında mantarı atıp bir iki dakika mantarlar suyunu salıncaya kadar kavuralım.
  5. daha sonra tuz, kekik ve bulyonu atıp tekrar karıştıralım ocağın altını kısıp yavaş yavaş pişmesini sağlayalım.
  6. Yemeğimizin piştiğinden emin olduktan daha sonra ocağın altını kapatıp sütümüzü ek edip bir taşım karıştırın. Yemeğimiz servise hazır afiyet olsun. Kanalıma abone olup beni desteklerseniz sevinirim.
Not: Orjinalinde krema kullanılan bu yemekte ben süt kullandım. Siz isterseniz krema kullanabilirsiniz. Hedefim tanımlarda kullanılan mamüllerin alternatif ürünlerlede birebir lezzette olabileceğini göstermek.

Raf ömrü dolapta 3 gün.

Servis önerisi 3/4 kişilik.

Kremalı Mantarlı Tavuk Tanımı Fotoğraflı Yapılışı