İçli Köfte

Felaket

Member
İçli Köfte Tanımı İçin Malzemeler

• 3 su bardağı köftelik bulgur
  • 1 su bardağı irmik
  • 3 su bardağı kaynar su
  • 3 yemek kaşığı un
  • 1 tane yumurta
  • 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığı pul biber
  • 1 çay kaşığı kimyon
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı biber salçası
İç harcı için

• Yarım kg kıyma
  • 5 tane büyük uzunluk soğan
  • 3 yemek kaşığı tereyağı
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 çay bardağı iri doğranmış ceviz
  • 1 tatlı kaşığı toz biber
  • Tuz
  • Pul biber
  • Kimyon
  • Karabiber
  • Biber salçası
  • Domates salçası
İçli Köfte Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Öncelikle bulgur,irmik,tuz ve kırmızı toz biberi uygun bir kaseye alalım üzerine kaynar su ek edip karıştırın üzerini kapatıp bir kenara alalım.
  2. İç harcına geçelim, kıymayı tavaya alalım suyunu çekene kadar kavurun yemeklik doğradığımız soğanı ek edip karıştırın güzelce kavuralım baharatlarını ek edelim soğumaya bırakalım.
  3. Evet artık köfteyi yoğuracağız büyükce bir kabın içine ıslattığımız bulguru yumurta un tuz baharatları ek edelim.
  4. 15 dk yoğuralım tabi bu ortada yanımıza 1 su bardağı su alalım azar azar ek ederek yoğuralım.
  5. Macun kıvamına gelsin artık başlaya biliriz ????tüm malzemeyi mandalina büyüklüğünde bezeler yapalım başta salatalıkla oyma sürecini elimle yaptım tabi size ne kolay geliyorsa o denli yapın kesinlikle yanınıza su alın daima elinizi ıslatın değilse yapışır tabi hayli zahmetli fakat her sıkıntı olan hoştur ????
  6. İki form yaptık yuvarlak ve orjinal halini, fazlaca fazla olduğu için derin dondurucuya kaldırdım.
  7. Toplamda 36 tane oldu bir porsiyonunu kızarttım hayli hoş oldu hiç dağılma çatlama olmadı çıtır çıtır haşlaya bilirsinizde size kalmış afiyet olsun hayırla kalın ????????.
İçli Köfte Tanımı Fotoğraflı Yapılışı