“Bunu güvenliğimiz için de yapıyoruz”

Beykozlu

New member
Paskalya için video mesajı yoluyla


“Bunu güvenliğimiz için de yapıyoruz”: Scholz, Ukrayna'ya desteğini yinelediPaskalya'da Şansölye Olaf Scholz video mesaj yoluyla halka seslendi.

Kaynak: Kay Nietfeld/dpa


Makaleyi dinle • 2 dakika


Şansölye Paskalya'da halka sesleniyor: Olaf Scholz bir video mesajında Almanya'nın Ukrayna'ya desteğini yineliyor. Aynı zamanda topluma yönelik bir çağrı da formüle ediyor.
Berlin. Paskalya tatili vesilesiyle Şansölye Olaf Scholz, Almanya'nın Ukrayna'ya verdiği desteği bir kez daha teyit etti ve bunu Alman güvenlik çıkarlarıyla meşrulaştırdı. SPD'li siyasetçi Cumartesi günü yayınlanan video mesajında ”Hepimiz daha barışçıl bir dünyanın özlemini çekiyoruz” dedi. Ama özgürlük olmadan barış zulüm demektir, adalet olmadan barış olmaz. “Bu nedenle Ukrayna'nın adil bir barış için verdiği mücadelede gerekli olduğu sürece destekliyoruz. Bunu kendimiz için, güvenliğimiz için de yapıyoruz.”


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yönetimindeki Rusya'yı onlarca yıldır yürürlükte olan temel bir prensibi ihlal etmekle suçladı: Sınırların güç kullanılarak yerinden oynatılmaması gerektiği. “Fakat bu prensibi yeniden geçerli kılmak bizim elimizde. Kararlı ve ihtiyatlı bir şekilde Ukrayna’yı desteklemeye devam ederek.”

+++ Ukrayna'daki savaşa dair tüm haber ve gelişmeleri canlı blogumuzdan okuyabilirsiniz. +++

Şansölye ayrıca toplumda uyum çağrısında bulundu. “Özellikle hukukun şiddete karşı üstün gelmesi gerektiği inancında birleştiğimiz için.” Barışın ön şartı budur.


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Daha sonra okuyun Reklamcılık

Ukrayna'daki savaş 2022'den beri sürüyor


Şubat 2022'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna'ya saldırı emrini verdi. O zamandan beri Doğu Avrupa'da kanlı bir savaş sürüyor. Kremlin şefi hızlı bir zafer bekliyordu ancak Ukraynalıların büyük bir direnişiyle karşılaşmadı.

Son haftalarda Almanya'daki trafik ışığı koalisyonu özellikle Ukrayna'ya verilen desteği tartıştı. Asıl mesele Taurus seyir füzelerinin teslimiydi. Bu teslimatlarla ilgili görüşler farklılık gösteriyor. Yeşiller ve FDP bunu desteklerken, SPD ve özellikle Olaf Scholz teslimata hayır diyor.

RND/dpa
 
Üst