Biden ve Harris’in En İyi Stratejisti Symone Sanders, MSNBC’ye Katılıyor

Bakec

Member
Ağ Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in eski baş sözcüsü Symone D. Sanders’ın haber sunucusu olarak MSNBC’ye katılacağını ve kablo kanalında yeni bir hafta sonu programına ev sahipliği yapacağını söyledi.

Aralık ayının sonunda Harris ile görevinden ayrılan 32 yaşındaki Bayan Sanders, Biden Beyaz Saray’ın siyasetten haber medyasında tam zamanlı bir işe geçiş yapan en önde gelen üyesi.

İlkbahardan itibaren cumartesi ve pazar günleri yayınlanacak olan MSNBC programının formatı, başlığı ve zaman dilimi belirlenecek. Aynı zamanda ağda yedek sunucu olarak hizmet verecek ve MSNBC’nin NBCUniversal dijital hizmeti Peacock’daki yayın kolu The Choice’da bir gösteriye ev sahipliği yapacak.

Bayan Sanders’ın işe alınması, uzun süredir devam eden başkanı Phil Griffin’in ayrılmasından sonra Şubat ayında kanalın sorumluluğunu üstlenen MSNBC başkanı Rashida Jones’un ilk büyük programlama hamlelerinden biri. Bayan Jones, sunucu Brian Williams’ın son çıkışından ve ağın en büyük çekilişi Rachel Maddow’un bu yıl yayındaki varlığını geri çevirme kararından sonra ağ dizisini yeniden şekillendirmek zorundadır.

Biden Beyaz Saray’daki en yüksek rütbeli Siyah kadınlardan biri olan Sanders, yardımcılarını spot ışığı aramaktan vazgeçirme eğiliminde olan bir yönetimde tanınabilir birkaç kişilik arasında yer alıyor.

20’li yaşlarının ortalarında, Senatör Bernie Sanders’ın 2016 başkanlık kampanyası için ulusal basın sekreteri oldu, ardından CNN’e hızlı tepkiler verme ve Cumhuriyetçilerin derisine girme yeteneğine sahip bir yorumcu olarak katıldı. Canlı bir röportaj sırasında bir Cumhuriyetçi yetkili ona “susmasını” söylediğinde, viral anı anısının başlığına aktardı: “Hayır, Çeneni Çeneni: İktidara Gerçeği Konuşmak ve Amerika’yı Geri Almak. ”

2019’da Biden kampanyasına kıdemli danışman olarak katıldı ve daha önce Bay Sanders’a sadık olan kadınlar, Siyah seçmenler ve Demokratlar dahil olmak üzere seçim bölgeleri için bir kanal görevi gördü. Adayına yönelik şiddetli savunuculuğu, radyo dalgalarının ötesine geçti: Mart 2020’de, Bay Biden’ın Süper Salı günü yaptığı konuşma sırasında sahneye çıkan bir protestocuyla mücadele etti. Beyaz Saray’da, Bayan Harris’in beyin güveninde merkezi bir rol oynadı.

Bayan Sanders, hafta sonu bir gelinlik alışverişi sabahından yeni çıkmış bir röportajda, “bütün benliğimi bu gösteriye getirmeyi” planladığını söyledi. ”

Omaha’da büyüyen ve nişanlısıyla Ağustos’ta evlenmeyi planlayan Bayan Sanders, “Ben genç bir kadınım, Ortabatılı genç bir Siyah kadınım” dedi. “Evet, siyaset yapıyorum ama aynı zamanda popüler kültür tüketicisiyim. Haberleri izliyorum, Twitter’a bakıyorum ama aynı zamanda ‘Gerçek Ev Kadınları’na da bakıyorum. Siyasi olmayan grup sohbetleri dediğim şeye, Washington’un dışına nüfuz eden tartışmalara ulaşmakla ilgileniyorum. ”

Beyaz Saray ile televizyon haberleri arasında çok yıpranmış bir yol var.

Trump yönetiminin çok sayıda mezunu Fox News’de çalışmaya başladı; Bir çift üst düzey Trump yetkilisi, Sean Spicer ve Larry Kudlow, Newsmax ve Fox Business’ta hafta içi programlara ev sahipliği yapıyor. Barack Obama’nın baş stratejisti David Axelrod, CNN’in temel unsurudur; Bill Clinton’ın iletişim yardımcısı George Stephanopoulos, ABC’de öncü bir çapadır.

Bir siyasi sözcü olarak, Bayan Sanders, şu anda tam zamanlı olarak katıldığı haber medyasıyla her zaman aynı fikirde değildi.

Başkan yardımcısı için son zamanlardaki sert basın kapsamı sorulduğunda, “Çoğu zaman, geçen yıl başkan yardımcısına gelince, insanlar gerçekleri değil, dedikoduları rapor ediyorlardı” dedi.

Geçen ay The Omaha World-Herald’a Harris’in ekibinden ayrılmasıyla ilgili olarak konuşan Sanders, “Bundan sonra ne yaparsam yapayım, bu Beyaz Saray için dışarıdan güvenilir bir ses olmaya devam etmeyi planladığını söyledi. ”

Bu yorumlar sorulduğunda, Bayan Sanders daha incelikli bir yorum yaptı. MSNBC’deki yeni rolü hakkında “Gerçeği söyleyeceğim ve bazen gerçek çok önemlidir” dedi.

“Bu yönetimin de herkesin olduğu gibi eleştirmenleri var – benim eleştirmenlerim var – ve bu konuşmaları yapacağız. ”

Ms. Maddow, Lawrence O’Donnell ve Nicolle Wallace dahil olmak üzere MSNBC’nin en popüler sunucuları sol görüş kategorisine giriyor. Bayan Sanders’ın programı, Biden yanlısı bir eğilimle güncel olayları duymaya hevesli izleyicilerden oluşan yerleşik bir hayran kitlesini çekecek gibi görünüyor.

MSNBC başkanı Bayan Jones ayrı bir röportajda “Symone bir süredir radarımızdaydı” dedi. “Fırsat bulur bulmaz, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra, onun için en iyi yerin burası olduğu düşüncesini paylaştık. ”

Bayan Jones, Bayan Sanders’ın “bir kadın olarak, bir siyasi olarak, tüm bu alanlarda kültürel bir bakış açısıyla – kendisinin olmasıyla – dolaşan bir Siyah kadın olarak bakış açısını istediğini söyledi. Gelecekteki diğer programlama hamleleri hakkında yorum yapmayı reddetti.

Washington’da kalacak olan Bayan Sanders için, kablolu haber yıldızı olma şansı, erken bir rüyanın gerçekleşmesidir: Çocukken, bazen hayali TV yayınlarını “Donna Burns” adlı bir ikinci kişilik sunucu olarak canlandırdı. ”

“Bir kaşık, çatal, uzaktan kumanda veya orada ne varsa aldım ve mutfak hakkında rapor verirdim” diye hatırladı. “Çocukken çok fazla akşam haberlerini izlediğimi düşünüyorum. ”