Yakında Disney’den ayrılacak olan Bob Iger, hava durumu uzmanı köklerine geri dönüyor.

Bakec

Member
Disney’in ünlü yüce lideri olmadan çok önce, Robert A. Iger mütevazı bir hava durumu uzmanıydı. Kariyerine 1973’te Ithaca, N. Y.’deki bir kablo istasyonunda başladı; burada görevleri bir haritanın önünde durmak ve sıcaklıkları ölçerken o garip uzayda konuşma işini yapmaktı.

Perşembe günü geldiği gibi çıktı.

Bay Iger, Los Angeles’ta sabahın erken saatlerinde KABC haber yayınında istasyonun duyurusu için beklemedeyken, “Bu sabah Southland’de hafif yağmur yağıyor, karga – gün – ilerledikçe biraz daha ağırlaşması bekleniyor,” dedi. Her zamanki hava durumu gurusu Leslie Lopez. “Ancak, bu sadece büyük bir fırtınanın başlangıcı. ”

31 Aralık’ta emekli olacak Bay Iger, tipik olarak film yıldızı gibi. Ama yan durup KABC teleprompterini okurken biraz sertti. Sinirlilik? Göründüğünden daha zor?

Sonra rahatladı, hatta birkaç karizmatik ad-lib’i fırlattı.

“Bu arada Cumartesi sabahı çok gergin – Los Angeles bölgesinde 62 derece” dedi. “Yaşadığım yerin yakınındaki plajlar mı? Ooh, Cumartesi sabahı 46 derece. İşte o zaman bisiklet sürüyorum. Sanırım sabah erken donlarına dikkat etmem gerekecek!”

Ekranın hemen dışında duran Lopez ve KABC’nin uzun zamandır sabah haber spikeri Leslie Sykes, bölümün sonunda onu tebrik etmek için koştu. “Harika iş çıkardın!” ikisi de bağırdı. Bir muhabir olan Scott Reiff bir helikopterden araya girene kadar fışkırmaya devam ettiler.

“Pekâlâ, sanırım burada trafiğe çıkmamız gerekiyor,” dedi Bay Reiff. KABC, Disney’e aittir.

70 yaşındaki Bay Iger, hava durumunu en son yaptığında 23 yaşındaydı. Sadece bir yıl süren bir flop gibiydi. Ancak deneyim dönüştürücüydü. “Bir Ömür Boyu Yolculuğu”nda yazdığı gibi, 2019 iş anısında, “O bilinmezlik içinde çalıştığım (ve sıradanlıkla performans gösterdiğim) yıl, beni 15 yaşımdan beri sahip olduğum hayalimden vazgeçmeye ikna etti – ağ haber spikeri. ”

Yıllar boyunca yaptığı röportajlarda, Ithaca sakinlerine günlük hava raporlarını vermenin ona faydalı bir beceri kazandırdığını söyleyerek şaka yaptı. 2019’da kitabını tanıtırken “Bana insanlara gerçekten kötü haberleri nasıl vereceğimi öğretti” dedi. “Bugün Anma Günü. Bütün hafta sonu yağmur yağacak. ”