TOGG’un Karlı Yollardaki Testlerinden İmgeler Paylaşıldı

bencede

New member
Gelişen teknoloji ve çevresel sebeplerden dolayı artık tüm dünyada elektrikli araçlar yaygınlaşmaya başlamış durumda. Dünya çapından biroldukça dev otomotiv şirketi de buna ayak uydurarak araçlarını elektriklilere çevirmeye çalışıyor ve hatta önümüzdeki senelerda içten yanmalı motorlu araçları büsbütün kaldırmayı planlıyor. Durum bu biçimde olunca yerli araba projesi TOGG’un da kıymeti ortaya çıkmış oluyor.

TOGG’un milletlerarası tanıtımının, geçtiğimiz aylarda düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2022’de yapıldığını ve fuarın en uygun 20 markası ortasına girdiğini sizlere aktarmıştık. Buna ek olarak TOGG’un sedan modelinin dünya basınından genel olarak mevti reaksiyonlar aldığını da sizlerle paylaşmıştık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da iki hafta evvel yaptığı açıklamalarda yerli arabanın çıkış tarihi ile ilgili kıymetli açıklamalarda bulunmuştu. Artık ise TOGG’un toplumsal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapıldı.

“Karlı fotoğraf paylaşmayan yalnızca ben kaldım”

Bugün sizlerle paylaştığımız bir haberde, son günlerde İstanbul başta olmak üzere ülke çapında büyük bir kar yağışı kelam konusu olduğunu aktarmıştık. İddia edebileceğiniz üzere durum bu biçimde olunca en az dışarısı kadar toplumsal medya da beyaza bürünmüş durumdaydı. İstanbul’dan birfazlaca insan, kentten çektikleri mükemmel imgeleri toplumsal medya platformlarından paylaşmışlardı.

İşte bunların akabinde TOGG’un resmi Twitter hesabından da bir paylaşım yapıldı. Bu sabah yapılan paylaşımda, “Karlı fotoğraf paylaşmayan yalnızca ben kaldım” tabirleri kullanılarak kar üzerindeki testlerini sürdüren TOGG’un imajları paylaşıldı. Bunun yanı sıra paylaşımda yerli araçla ilgili süren testler ile ilgili kısa bilgilere de yer verildi: Dünyanın önde gelen akredite test merkezlerinde, –40 dereceye varan şiddetli parkur şartlarında içimizi ısıtan başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyoruz.

TOGG, Ankara’da sahneye çıkacak

Yerli araç ile ilgili başka gelişmelere bakacak olursak, gelen yeni haberler arabanın Ankara’da düzenlenecek olan bir fuarda sahneye çıkacağını gösterdi. Açıklamalara bakılırsa ‘İktisat ve İklim Değişikliği Doruğu ve Fuarı’ ismindeki aktiflikte TOGG’un tanıtımı yapılacak ve farklı ülkelerin büyükelçilerinin de ortasında yer aldığı 12 bin üzerinde insan katılacak. Fuarın 30-31 Mart’ta düzenleneceğini de belirtelim.

TOGG yöneticisinden üretim açıklaması

Yerli araç hakkındaki bir başka yeni gelişme ise TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş’ın açıklamaları. Karakaş geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada; arabanın üretim planlarında bir değişiklik olmadığına vurgu yaparak seri üretim ilgili konuştu;

Bizim planlarımızda hiç bir değişiklik yok. Planlarımızı adım adım hayata geçiriyoruz. Bu bağlamda 4. çeyrekte, ekim sonu kasım başında tesisimiz seri imalata hazır hâle gelecek. Bunun akabinde üretim sürecimiz tamamlandıktan daha sonra da homologasyon sürecine gireceğiz. Sonuç olarak 2023’ün birinci çeyreğinde araçlarımızın lansmanını yapmış olacağız.”

İşte TOGG’un karlar ortasındaki fotoğrafları