Termal Kamera ile Oto Ekspertiz Yapılacak

bencede

New member
Türkiye’nin birinci kurumsal oto ekspertiz firması Otorapor, bölümünde bir prensip imza attı. Firma, ekspertiz süreçlerinde artık termal kamera ile denetimlere başlayacağını deklare etti.

Otorapor’un termal kamera ile oto ekspertiz hizmeti, ekspertizde oluşan en küçük yanlışların bile büyük oranda önüne geçilmesini sağlayacak.

Ekspertiz müddeti de kısalacak:

Termal kameranın kullanmasıyla oto ekspertiz için ayrılan müddet de azalacak. Aracın iç ve dış tüm aksamları, termal kamera ile kısa müddette incelenebilecek.

Termal kamera ekspertizde tam olarak ne işe yarayacak?

Isıya hassas kamera çeşidi olan termal kamera, bir nesniçin yayılan kızılötesi ışığı algılayarak objenin ısı haritasını çıkarabiliyor. Sıcak bölgeler açık renkle gösterilirken, soğuk bölgeler ise koyu renkle temsil ediliyor.

Otorapor ise özel olarak geliştirdiği termal kamera ile aracın kaporta ve boyasında denetimler sağlayacak. Ayrıyeten araçta daha evvel kesme, kaynak, ekleme üzere durumların olup olmadığı da daha kolay ve süratli biçimde tespit edilebilecek.

Tüm bunların yanı sıra termal kamera, cam ısıtma, koltuk ısıtma, aracın cam rezidansları üzere gözle denetim edilmesi sıkıntı bölgelerde de yüksek doğrulukta denetim sağlayacak. Kamera, aracın marka ve modeli fark etmeksizin her araçta kullanılabilecek.

Otorapor, termal kamera ile Türkiye’de bir unsur imza atarken geçmişte de birinci oto alım-satım ve ekspertiz kitabını yayınlama üzere birincilerle gündeme gelmişti.

#işbirliği