Sergio Perez: Hamilton Beni Anlayacaktır

bencede

New member
Formula 1 2021 dönemi, tüm dönem boyunca izlediğimiz çabaya hayal edemeyeceğimiz derecede yakışır halde bitmiş oldu. Yarışın birinci tiplerinde liderliği ele geçiren Lewis Hamilton, 58 tıplık yarışın 58. cinsine kadar birinci sırada yer almayı sürdürdü. Lakin 5 çeşit kala çıkan ve son tıp içeri giren güvenlik aracının akabinde Max Verstappen’e yerini kaptırarak dünya şampiyonluğunu da kaptırdı.

Yarışın en heyecan verici noktalarından birisiyse Max Verstappen’in ekip arkadaşı Sergio Perez’in Lewis Hamilton’la olan savaşıydı. Hamilton ve Verstappen’in içindeki fark yaklaşık 8 saniyeyken birinci sırada olan ve çabucak hemen pite girmemiş durumda eski lastiklerle yarışan Perez’e Hamilton’ı olabildiğince oyalaması söylendi. Perez de yaklaşık 2 cins süren bir gayret ortaya koyarak olduğumuz yerde dişlerimizi kemirmemizi sağladı. O anlar işte böyleydi:

Sergio Perez’e grubu tarafınca ‘hayvan’ denmesini sağlayan savunma

Bu gayretin akabinde Hamilton, doğal olarak vakit kaybetti ve artık aynalarında Verstappen’i görmeye başladı. Verstappen-Hamilton farkı 1 saniyeye kadar indi. Sergio Perez, bu savaşın akabinde Verstappen’e yol verip pite girerken bu savaş da akıllara kazınmış oldu. Grup arkadaşının şampiyonluğunu elde etmesine dayanak veren şoför, bugün o savaş hakkında bir açıklama yaptı.

Sergio Perez, bu çaba hakkında yaptığı açıklamada “Şampiyonluk için gayret eden birine ziyan vermeye çalışmak epey da yapmak isteyeceğiniz bir şey değil. Lakin eninde sonunda bunu kadrom için yaptım. Eminim ki Hamilton beni epeyce düzgün anlayacaktır. Her şeyi Max için ve ekip için yaptım.” tabirlerini kullandı.

Hamilton, daha evvelki yarışlarda da grup arkadaşı Bottas’ın takviyesini tekraren kullanmıştı.

Tüm bunlar sürerken, öylesine bir bilgi olarak Max Verstappen için hayranları tarafınca yazılan “Super Max” isimli kesimin Spotify’da ‘Viral 50’ global listesinde 5. sıraya yükseldiğini söyleyelim.