Okuyucu testi: Yuma Balkon (420+) Çift yüzeyli balkon enerji santrali

Adanali

Member

Lukas okuyucu testi: Yuma Balkon (420+) çift yüzeyli

TechStage’e okuyucu testçisi olarak kaydolduktan sonra Yuma Balkon Enerji Santrali Gereksinimleri karşıladığım ve bu nedenle seçilerek BKW’yi test etme izni aldığım haberini aldığımda çok memnun oldum. Aşağıda deneyimlerim hakkında yorum yapacağım ve sipariş sürecinden hizmetin değerlendirilmesine kadar çeşitli adımlara geçeceğim.

Web sitesi Yuma güzel ve net bir şekilde yapılandırılmıştır. İlk bakışta genel olarak balkon santralleri ve nasıl çalıştıkları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Biraz daha kaydırırsanız hemen ilk ürünleri, komple setleri ve aksesuarları göreceksiniz. Ayrıca menü çubuğu ve FAQ butonu aracılığıyla hukuki sorulara ulaşabilir ve balkon santralleri ile ilgili yasal düzenlemelere cevap bulabilirsiniz. Yuma.de Oldukça sezgiseldir ve aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Popüler setler ve ürün kombinasyonları önerilmektedir, ancak iyi bir şekilde sıralanmış ve resimlerle net bir şekilde listelenmiş olan tek tek ürünlere de tıklayabilirsiniz. Her şeyi sorunsuz buldum, seti seçip sipariş verebildim.

Sipariş işlemi sırasında siparişin kapsamı ve teslimat şekli hakkında tarafınıza bilgi verilecektir. Ancak, süresi dolan bir zamanlayıcı nedeniyle kendinizi biraz baskı altında hissediyorsunuz, bu da sipariş sürecini biraz şüpheli gösteriyor. Teslimat kapsamına ilişkin ayrıntıları daha sonra e-posta yoluyla da alacaksınız. Ayrıca web sitesindeki menü çubuğu aracılığıyla tüm teslimat kapsamına ilişkin bilgileri de bulabilirsiniz. Sipariş verdikten sonra, net konular sayesinde kolayca sınıflandırılabilecek çeşitli bilgilerin yer aldığı birçok e-posta alacaksınız. Bunlar siparişin bir özetini ve benim durumumda teslimat tarihleri hakkında bana herhangi bir bilgi veremediğim için bir özür içeriyor. E-posta daha sonra faturayı takip etti. 24 saatten kısa bir süre sonra, teslimatın tüm ayrıntılarını (takip numarası ve nakliye şirketinin iletişim bilgileri) açıklayan bir e-posta aldım. Daha sonra balkon santraline ilişkin tüm önemli belgeleri (kayıt, inşaat vb.) içeren bir bağlantı içeren bir e-posta aldım. Nihayet siparişimi verdikten sonraki ikinci gün cep telefonum çaldı ve teslimat için randevu alan kargo şirketinden arandım. Çevrimiçi mağazada sipariş verdiğim ve teslimatın gerçekleştiği andan itibaren üç iş günü vardı. Çarşamba öğleden sonra sipariş verdim ve teslimat pazartesi sabahı elime ulaştı.

Sipariş ve teslimat: Sezgisel bir süreç

Sipariş ve teslimat: Sezgisel bir süreç

Yapı

Mallar güvenli bir şekilde paketlenmiş ve iyi bir şekilde doldurulmuştur. Köpeğimin beni aşağı indirme çabalarına rağmen, bu da paketi birkaç kez yere bırakmak zorunda kalmamla sonuçlandı, bazen biraz telaşlı ve beceriksizce, her şey bozulmadan kaldı. Hasarlı bir şey gelmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. E-postayla alınan belgeler ve talimatlar sayesinde, paketi açarken setin hangi aksamları içerdiğini ve ne kadar ayrı parçanın mevcut olması gerektiğini anlamak ve kontrol etmek oldukça kolaydı.

Kullanım talimatları e-postayla kolayca geldi ve cep telefonumdan okunması kolaydı. İkinci denememde balkon santral seti versiyonumun yapısını net bir şekilde anlatan ve resimlerle gösteren sayfayı buldum. Talimatları web sitesinde de kolayca bulabilirsiniz. Neyse ki her şey ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde anlatılıyor. Faydalı ve kaliteli resimler olmasa bile, hangi parçaların kastedildiğini ve balkon enerji santralini inşa etmek için hangi adımları atmanız gerektiğini anlarsınız.

Kardeşimin yardımı sayesinde kurulumu yapmam uzun sürmedi. Tutucunun kurulumu ve montajı kolaydı ve aynı zamanda sağlam bir his veriyordu. Güneş panelini tutucunun üzerine kaldırmak aslında biraz güç ve hassasiyet gerektiriyordu. Ancak bunu iyi bir şekilde düzeltebilirsiniz ve sağlam bir şekilde yerinde olduğu izlenimini verir. Çeşitli kablo bağlantıları ve fişler benim için açıklayıcıydı ve balkon elektrik santrali elektrik şebekesine kolayca bağlanabiliyordu. Montaj sisteminin tasarımı büyük bir esneklik sunuyor ve herhangi bir sorun yaşamadan takabildim.

İnşaat ve kurulum: İyi düşünülmüş bir kılavuz

İnşaat ve kurulum: İyi düşünülmüş bir kılavuz

Pratik tecrübe

Balkon enerji santrali Yuma Balkon (420+) Çift Yüzlü güneye bakıyor ve neredeyse tüm gün güneşten gerçekten faydalanabiliyor. Dördüncü katta yaşıyorum ve hiçbir şey engellenmiyor – örneğin ağaçlar tarafından. Ancak Kasım ayında günlerin çok kısalması ve yağmurlu günlerde güneş enerjisinden daha az faydalanmanız nedeniyle test döneminin biraz kötü seçildiğini kabul etmelisiniz. Test süresi boyunca bunlardan beşini yaşadım. Birlikte verilen Mystrom prizinin uygulamasına göre, uygulamaya alıştıktan sonra ne kadar elektrik ürettiğinizi kolayca görebilirsiniz. Test döneminde 1 Kasım 2023’ten 21 Kasım’a kadar toplam 4,08 kWh üretim yaptım. Ancak tüm test süresi boyunca balkon santralinde herhangi bir sorun yaşamadım, yalnızca prizde WiFi ile geçici bir bağlantı hatası oluştu.

Çözüm

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki, yeni başlayan biri olarak bu heyecan verici deneyimde çok iyi desteklendiğimi hissettim. Yuma Sorunsuz bir kurulum için ihtiyacınız olan tüm belgeleri sağlar. Kayıttan inşaata. BKW’nin devreye alınması ve ardından işletilmesinde önemli bir sorun yaşamadım. Balkon takımının büyüklüğü ve teknik detaylarının yanı sıra mevsimi de göz önünde bulundurarak performansından memnun kalabilirsiniz. Balkon santrali de genişletilebilir ve bence konuyla ilgilenen ve uzun vadede daha fazla gelişmeyle ilgilenen herkes için uygundur. Benim düşünceme göre, akıllı ev cihazlarıyla birlikte her şey çok mantıklı.

Eğer şimdi balkon santrali almayı düşünüyorsanız mutlaka internet sitesine göz atmalısınız. Yuma.de fırlatmak. Her uygulamaya ve her bütçeye uygun balkon santral setlerini burada bulabilirsiniz.