Nadal, Federer’in ayrılığını unutamıyor

Beykozlu

New member
Tek erkeklerde dünya 2 numarası İspanyol tenisçi Rafael Nadal, ezeli rakibi İsviçreli Roger Federer’in emekliye ayrılmasıyla ortasından büyük bir kesimin koptuğunu söylemiş oldu.

Arjantin’de katıldığı özel bir turnuva öncesinde basına açıklamalarda bulunan 36 yaşındaki tenisçi, eylül ayında emekliye ayrılan Federer’i unutamadığını söylemiş oldu.

“Takım arkadaşı ve rakiplerinizle biroldukca tecrübe paylaşırsınız ve bunların kimileri, hayli kıymetlidir.” diyen Nadal, “her insanın hisleri var ve bu sporun ortasında yaşıyoruz. Federer üzere bir rakibiniz olması, talihtir. Tenise başladığımda, Roger esasen kortlardaydı. Novak Djokovic karşısında Roger’den daha fazlaca maça çıktığım hakikat, lakin benim için bu spor, Federer ile başladı.” sözlerini kullandı.

Ortalarındaki ezeli rekabetten her vakit büyük keyif aldığını vurgulayan Nadal, “Birbiriyle çelişen oyun tarzımız ve karakterlerimize karşın bir biçimde yakınlık kurduk ve epey fazla şey paylaştık. Rakibime her vakit büyük hayranlık duydum. Kort ortasında olduğu kadar haricinde da fazlaca hoş anılarımız oldu. Federer’le grand slam maçlarına çıkmadan evvel hissettiğim tüm o ağır his seli, havaya karışırdı ve bu maçlar her vakit hayli farklıydı. tekrar bunu yaşayamayacağımı bilmek, beni kahrediyor. Emeklilik sonucuyla, içimden büyük bir modül koptu. Bu spor için bu kadar kıymetli bir isimle vedalaşmak, benim için epey güç oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

İki tenisçi içinde son 20 yıl ortasında oynanan maçlar, tenis tarihinin en büyük rekabetleri ortasına girdi. İkili içindeki 40 maçın 24’ünü Nadal, 16’sını ise Federer kazandı.

Federer, İngiltere’nin başşehri Londra’daki 20 bin kişilik O2 Arena’da düzenlenen Laver Kupası’yla tenise veda etmişti. İsviçreli atlet, son maçında çiftlerde Nadal ile kortu paylaşmış ve rakipleri Jack Sock-Frances Tiafoe ikilisine kaybetmişti. Müsabakanın akabinde iki tenisçi de duygusal anlar hayatış ve uzun müddet gözyaşlarını tutamamıştı.