İtalya lisesinde yapıldı, işte nasıl işleyecek ve hangi konuların çalışılacağı

Felaket

Member
Aslında yeşil ışık, 7 Aralık’ta Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan, lise eğitiminin de ayrılmaz bir parçası olduğu “Made in Italy” ürününün değerlenmesi ve korunmasına ilişkin yasa tasarısına verilmişti.

Yürütmenin hedefi, yıl sonuna kadar metnin Senato’da da olumlu oylanmasıyla yasayı kesin olarak onaylamaktır. Yeni yolun derslerine 2024/2025 öğretim yılı gibi erken bir zamanda başlayabilmeniz için, kayıtları geleneksel Ocak penceresinde açıyoruz. Eylül ayına kadar gerekli insan, mali ve araçsal kaynakların bulunabileceğini varsayalım. Kısacası zamana karşı yarış çoktan başladı.

Ekonomik-yasal ve STEM konularına odaklanan programlar

Peki çok tartışılan “Made in Italy” lisesi nasıl yapılandırılacak? Belirtildiği gibi, duyurulduğu dönemde korkulanla karşılaştırıldığında, büyük haber şu ki, Bilim, Klasikler, Dilbilim, Beşeri Bilimler, Müzik ve Dans yüksekleriyle aynı seviyede ayrı bir yol rütbesine yükseltilecek. okullar. Bu nedenle, teknik ya da profesyonel olmayan bir lise kursu beş yıl sürüyor.

Özelliği, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) olarak adlandırılan teknik disiplinlere ve yasal-ekonomik olanlara özellikle dikkat edilmesi olacaktır. Ayrıca ilk taslakta yapılan bir diğer değişiklik, Sosyal Ekonomi İnsan Bilimleri Lisesi’nin ortadan kalkmasına yol açmayacak ancak iki adresin bir arada var olabilmesini sağlayacak.

İşletme dersleri ve stajlar: son üç yılda işin özüne iniyoruz

Günlük öğretim açısından bakıldığında, öğretim çerçevesinin ana hatlarını çizmesi gereken kişi, bir dizi teknik tablonun yardımıyla, Hükümetin kendisi, özellikle de Eğitim ve Liyakat Bakanlığı olacaktır. Lise yaklaşımını sürdürme tercihi, bu noktaya kadar dağıtılan belgelere dayanarak aşağıdaki yıllık dağılımı sağlayan zaman çizelgesine yansıtılmıştır: 132 saat İtalyan dili ve edebiyatı, 99 saat Tarih ve Coğrafya, Hukuk, Ekonomi Politik, Dil ve Yabancı Kültür, Matematik (Bilgisayar Bilimleri ile birlikte), 66 saatlik İkinci Dil (her zaman Yabancı Kültür eklenerek), Doğa Bilimleri, Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri. Son olarak Sanat Tarihine ve Katolik Dini’ne veya diğer alternatif etkinliklere adamak için 33 saat.

Ancak son üç yıllık dönemde Made in Italy işletmelerinin ekonomisi ve yönetimi gibi konular da ele alınacak; moda, sanat ve gıda sektörlerindeki iş modelleri; İtalya’da ve uluslararası pazarlarda üretilmiştir. Son olarak diploma yolculuğunda öğrenciler ilgili sektörlerdeki firmalarda staj derslerine de katılacaklardır. Amacımız, diğer lise öğrencileriyle aynı doğrultuda temel becerilere sahip, ancak girişimci olarak bile Made in Italy’mizi geliştirmeye hizmet eden becerilere daha fazla odaklanan öğrenciler yetiştirmektir.

Eğitim Müsteşarı Paola Frassinetti’nin açıklamasına göre yeni lise, “Mükemmelliğimizin desteklenmesi ve korunması için gerekli olan yönetici sınıfı hazırlayacaktır”. Gidiyor “Boşluğu doldur” Bu alanda müdahalede bulunmak, “İtalyan mükemmelliğini dünyada koruma, geliştirme ve tanıtma yeteneği”.