“Fenerbahçe forması çocukluk hayalimdi”

Beykozlu

New member
Endonezya Ligi ekiplerinden Bandung Volleyball Pakuan’da forma giyen ulusal pasör Ceren Kestirengöz Kapucu, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Endonzeya’ya transferini kıymetlendiren Ceren Kestirengöz, “Endonezya’ya transferim nitekim epey süratli gelişti. Menajerimden teklifi duyduktan tam 1 hafta daha sonra Endonezya’daydım. Burada voleybola ilgi inanılmaz. Hem salonlar dolu tıpkı vakitte toplumsal medyada hoş bir etkileşim var. Ben daha 2 maça çıktım, ikisi de farklı şehirlerdeydi ancak ikisinde de tribünde neredeyse boş yer yoktu. İdmanları bile izlemeye gelenler oluyor. Buradaki lig Türkiye’den epey farklı. Toplam 6 ekip var ve her hafta tüm kadrolar bir kentte toplanıp orada maç yapıyor. Ulusal ekipteki Milletler Ligi üzere düşünebiliriz. Biz şu an 1’inci devrenin son iki maçı için Palembang’dayız. 2’nci devre de bir daha bu tertipte olacak. Bu maçlar sonunda birinci dörde giren gruplar final etabı oynayacak. Final etabı da bir daha lig adabı lakin üç ayaktan oluşuyor. Yani 3 farklı kentte dörtlü final oynanacak. Bu da 9 maç demek oluyor. Bu 9 maç sonunda birinci iki sırada yer alan ekipler tek bir final maçı oynayacak. Yani grup sayısı az olsa da daima birbirimizle oynama durumu kelam konusu olduğu için ağır bir maç programı var” diye konuştu.

“YABANCI SPORTMEN OLARAK BURADA ŞAMPİYONLUK UĞRAŞI VERMEK BÜYÜK SORUMLULUK”

Brezilya’dan daha sonra Endonezya’da forma giyen pasör, “İkinci yurt dışı deneyimim, ikisinde de Türkiye’den epey uzak ülkelerde, farklı kültürlerde oynama bahtı yakaladım. Brezilya’ya annem de benimle gelmişti. Birinci yurt dışı deneyimimdi ve dünyanın öbür ucuna gidiyordum. Yanımda olması benim için inanılmaz bir güç olmuştu. Brezilya’dan daha sonra Endonezya da bir daha birebir biçimde Türkiye’den hakikaten epey uzak. Bu sefer annem de yanımda yok, tek başıma geldim fakat alıştım sayılır. Türkiye, şu an için İtalya ile birlikte dünyadaki en düzgün lig. Ülkemizde oynanan voleybol hakikaten en üst düzeyde ve şampiyonluk için oynayan kadrolar aşikâr. Burada her grup final oynayabilir. Yabancı oyuncu olarak, şampiyonluk uğraşı veren bir grupta oynamak farklı büyük bir sorumluluk ve ben şu an bu duyguyu epeyce seviyorum” formunda konuştu.

“SON 10 YILDA VOLEYBOLDA BAŞARILI BİR ÜLKEYİZ”

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu’nun başarısına değinen 29 yaşındaki sportmen, “Ülkemiz son 10 yılda hem ulusal kadromuzla tıpkı vakitte kulüp gruplarıyla dünyada isminden çok kelam ettiriyor. Ulusal kadromuzun olimpiyatlara gitmesi, Avrupa Şampiyonası’nda alınan madalyalar, altyapı ulusal kadrolarımızın kazandığı kupalar, Şampiyonlar Ligi’nde kesinlikle en az bir Türk kadrosunun dörtlü finallere kalması… Bunların fazlaca önemli muvaffakiyetler olduğunu düşünüyorum. Sürekliliğin olması da epey değerli bence. Umarım önümüzdeki süreçte hiç elde edemediğimiz dünya şampiyonası ve olimpiyat madalyaları da ülkemize gelir” sözlerini kullandı.

“KARİYERİMDE HER VAKİT HATIRLAYACAĞIM DENEYİMLER YAŞADIM”

Farklı spor kültürlerinde forma giymekten keyifli olduğunu belirten Kestirengöz, “Önümüzdeki sene için ne yapacağımı açıkçası bugün ben de bilmiyorum. Umarım Endonezya’da bu dönem hayli hoş geçer, şu an için odaklandığım yer burası. Son iki yıldır farklı kültürlerde voleybol oynadığım için sahiden epey memnunum. ömrüm boyunca daima hatırlayacağım deneyimler kazandığımı düşünüyorum” dedi.

“FENERBAHÇE FORMASI GİYDİĞİM İÇİN KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM”

Mesleğinde her vakit sorumluluklar alacağı kadroları tercih ettiğini belirten Kestirengöz, “Profesyonel olarak 12’nci dönemim. Türkiye’de fazlaca fazla kadroda oynadım. Çoğunlukla sorumluluk alarak oynayacağım kadroları tercih ettim. Bunun yanında Fenerbahçe, VakıfBank üzere şampiyonluk çabası veren büyük ekiplerin formasını giydim. Fenerbahçe aslına bakarsan çocukluk hayalimdi ve çubuklu formayı giydiğim için kendimi epeyce şanslı hissediyorum. Geçen sene Brezilya üzere dünyada voleybol denince akla birinci gelen, ekol olmuş bir ülkede oynadım. Uzun vakittir da Uzak Doğu’da oynama hayalim vardı. yıllar ortasında bu hayalim maksadıma dönüştü ve Tunç ağabeyle bir arada bu gaye doğrultusunda hareket ettik. Dönem ortasında bu biçimde bir fırsat çıkınca da bunu kıymetlendirmek istedim ve işte artık Endonezya’dayım” formunda konuştu.