EM 2024: Tüm maçları 0 avrodan itibaren izleyin – Telekom, Joyn Waipu.tv ve RTL

Adanali

Member
14 Haziran'dan beri nihayet zamanı geldi: Avrupa Futbol Şampiyonası yine Almanya'da gerçekleşiyor. Ancak tüm maçları kendi koltuğunun rahatlığında izlemek isteyenler iki sorunla karşı karşıya.
Bir yandan da, Ek maliyet ayrıcalığıikinci paragrafta daha detaylı olarak ele alacağız. Öte yandan, tüm Avrupa Şampiyonası maçlarını canlı izlemek istiyorsanız, farklı yayın sağlayıcılarına erişmeniz gerekir. Peki hangi maçlar gerçekte nerede yayınlanıyor?
Çoğu maç, ücretsiz TV'de rahat bir şekilde izlenebilir. ARD ve ZDF, Alman milli takımının tüm maçları dahil olmak üzere 34 maçı canlı olarak yayınlayacak. Ayrıca, yayıncı RTL 12 maç daha yayınlayacak. Toplam dört ön eleme turu maçı ve bir 16'lı tur maçı yalnızca şu adreste yayınlanacak: MagentaTV Artık yarı finaller ve finaller için münhasır bir hak yok; maçları da kamu yayıncıları yayınlıyor.

Yan masraf ayrıcalığının kaldırılması ne anlama geliyor?

Kablo TV maliyetlerinin kiracılara aktarılmasını içeren sözde yan maliyet ayrıcalığı 2024 yılının ortalarında tamamen kaldırılacak. Yani 1 Temmuz 2024'ten sonra kablo TV kullanmak istiyorsanız en geç Haziran 2024'e kadar kendiniz bir bağlantı ayarlamanız gerekecek. Yan maliyet ayrıcalığının kaldırılmasını “Yan maliyet ayrıcalığının sonu” adlı rehberimizde ayrıntılı olarak ele alıyoruz.

Hangi yayın hizmetleri mevcut?

Yılın başından beri, çok sayıda TV yayın sağlayıcısı potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için yarışıyor – genellikle önemli indirimlerle. Hangi mevcut tekliflerin en fazla içerik sunduğunu ve en büyük tasarruf potansiyelinin nerede olduğunu araştırdık. Aşağıda en iyi mevcut tekliflere sahip sağlayıcılara daha yakından bakıyoruz – Magenta TV, RTL ve Waipu.tv. “Tüm TV yayın sağlayıcılarına genel bakış” konulu rehberimizde diğer tüm teklifleri özetledik.

Joyn & Freevee: ücretsiz TV izleyin

TV yayınına para harcamak istemiyorsanız, Amazon Freevee veya Joyn iyi seçeneklerdir. Freevee'de tüm kamu yayıncıları bulunurken, Joyn'da Prosieben veya Kabeleins gibi özel kanallar da vardır. Hizmetler kalıcı olarak ücretsizdir, ancak ara sıra 15 ila 30 saniyelik reklamlar vardır.
Alternatif olarak, maçları izlemek için doğrudan ARD veya ZDF uygulamasını indirebilirsiniz.

Magenta TV: Abonelik 10 avrodan başlıyor

Açılışta tam bir başarısızlık: Telekom'a, Magenta yayın hizmeti de dahil olmak üzere, 14 Haziran 2024'te ulaşmak zordu veya imkansızdı. Rezervasyon mümkün değildi, internet ve yayınlar ciddi şekilde kısıtlanmıştı. Aboneliği ancak 15 Haziran'da alabildik: Yaklaşık bir saat bekledikten ve sırada önümüzde 11.000'den fazla kişi olduktan sonra, bir abonelik almayı başardık.Ama yine de: Avrupa Futbol Şampiyonası'nın tüm maçlarını yalnızca Magenta TV'de canlı olarak izleyebilirsiniz. Ve bir aboneliğiniz varsa, iyi çalışır!
Telekom, 15 Şubat 2024 tarihinden itibaren yeni paketlerini kullanıma sunduAkıllı2.024 aylık sözleşme seçerseniz, ilk 6-7 ay tamamen ücretsizdir. Aylık iptal seçeneğini tercih ederseniz, tam fiyatı hemen ödersiniz.
En ucuz paket olan “Magenta TV Smart”ın fiyatı şu anda aylık 7,50 avro olup, 100 saatlik kayıt depolama alanı ve üç paralel akış sunuyor.
“Flex” ve “Flex Smart” seçenekleri de 10 avrodan başlayan fiyatlarla mevcuttur. Bu seçenekler yalnızca Avrupa Şampiyonası'nı takip etmek ve ardından aboneliklerini kolayca iptal etmek isteyen kullanıcılar için idealdir. Her iki paketin süresi yalnızca 4 hafta ile sınırlıdır. “Flex” ve “Flex Smart” arasındaki fark, “Flex Smart”ın ayrıca ayda 5 avro ek ücret karşılığında bir RTL+ Premium aboneliği içermesidir.
“Magenta TV Smartstream 2.0”, hem normal televizyon hem de yayın hizmetlerini içeren bir sonraki en büyük teklifin adıdır. Bu, ayda etkili bir şekilde 11 avroya mal olur. Bunun için 180'den fazla RTL+ Premium kanalının yanı sıra Netflix Standard (reklamlı) ve Disney+ (reklamlı) elde edersiniz.
Reklamsız Netflix ve Disney+ istiyorsanız “Magestream 2.0” paketini satın alabilirsiniz.etkin bir şekilde ayda 20 avro.
Telekom (yeni) müşterileri, streaming aboneliğine ek olarak mobil telefon tarifelerinde sınırsız veri hacmi alırlar. Tüm bilgileri başka bir yerde özetledik.

Waipu.tv: Bir yıl ücretsiz TV yayını

Giriş seviyesi paketi Comfort olarak adlandırılır ve ayda sadece 7,50 € karşılığında mevcuttur. 201 kanal içerir, bunlardan 165'i HD'dir, iki paralel akışta oynatılabilir ve bir aylık iptal süresiyle 50 saat kayıt.
Bir sonraki en büyük paket Perfect Plus olarak adlandırılır ve 246 HD kanal, 64 ücretli TV kanalı, 100 saat kayıt ve 4 paralel yayın sunar. İlk ay ücretsizdir ve ikinci aydan itibaren 13 avro ücretlendirilirsiniz.Gerçekten paradan tasarruf etmek istiyorsanız, Waipu.tv'deki 4K çubuğa bir göz atmalısınız. Şu anda 59,99 avroya sunuluyor. Ayrıca, 143 avro değerinde 1 yıllık “Perfect Plus” aboneliğini ücretsiz olarak elde ediyorsunuz. Geizhals'da 50 avro perakende fiyatına satılan çubuğun maliyetini ve 4,99 avroluk tek seferlik nakliye masraflarını eklerseniz, bu teklifle 'a kıyasla yaklaşık 133 avro tasarruf edebilirsiniz.
Avrupa Şampiyonası için özel bir spor modu bile var. İletim sinyalindeki gecikmeleri kökten azaltıyor. c't'deki meslektaşlarımızın testlerine göre, goller ana ekranda Magenta TV veya Zattoo gibi diğer yayın sağlayıcılarına göre 30 saniyeye kadar daha hızlı atılıyor.
Avrupa Futbol Şampiyonası süresince Alman takımının maçlarının izlenebildiği Das Erste HD ve ZDF HD kanallarında “Spor Modu” aktif hale getirildi.

Sağdan sola

RTL, toplam 12 oyunu canlı ve yarı-özel olarak yayınlıyor, çünkü oyunlar Magenta TV'de de mevcut. RTL'deki mevcut EM paketi ayda 3,33 avroya mal oluyor. Ancak buna gerçekten ihtiyacınız yok. Magenta'ya bir ay için 10 avro öderseniz, tüm oyunları bulabilirsiniz. Magenta'da toplamda 5 oyun özel olarak yayınlanıyor, bu yüzden RTL'de bazı canlı yayınlar da yok.
Eğer hala RTL istiyorsanız, Magenta'dan RTL+ Premium olarak 5 avro ek ücret ödeyerek alabilirsiniz – tabii ki bu aylık iptal de edilebilir.

Çözüm

Magenta TV'nin başlangıcı çok kötü. Açıldığı 14 Haziran'dan beri bağlantı sorunları yaşanıyor. Saatlerce hizmet verilemiyordu. 11.000 kişiyle birlikte sırada bekledikten sonra 15 Haziran'da rezervasyon yaptırdık.
Bununla birlikte, Telekom markası Magenta tüm oyunları yayınlıyor. Waipu.tv, kullanışlı spor moduyla bile yetişemiyor. Bizim görüşümüze göre, RTL tamamen ilgisiz.
 
Üst