Disney, kurumsal ilişkiler şefi olarak bir BP yöneticisi olan Geoff Morrell’i işe aldı.

Bakec

Member
Walt Disney Şirketi yeni bir görüntü koruyucusu ve parlatıcı buldu: 2010 Deepwater Horizon petrol kulesi felaketinden sonra fosil yakıt devi BP’nin itibarını aydınlatmasına yardımcı olan ve Irak sırasında Pentagon’un basın sekreteri olarak görev yapan 53 yaşındaki Geoff Morrell savaş.

Disney’in CEO’su Bob Chapek, Salı günü Bay Morrell’in yeni oluşturulan bir iş olan kurumsal ilişkiler sorumlusu olarak işe alındığını duyurdu. Pozisyon, daha önce Disney departmanları arasında dağıtılan iletişim, kamu politikası, hükümet ilişkileri, kurumsal sosyal sorumluluk ve çevre sorunları gibi çeşitli küresel işlevleri birleştirecek.

Bay Morrell birçok zorlukla karşı karşıyadır. Disney dalgalı bir rejim değişikliğinden geçiyor: Bay Chapek geçen yıl CEO oldu, ancak çok sevilen selefi Robert A. Iger, yönetim kurulu başkanı olarak kaldı. (31 Aralık’ta temelli olarak ayrılıyor. ) Şirket, bir yandan ülkenin kültüründeki bir değişimle uğraşırken bir yandan da kendisini bir akış titanına dönüştürmeye çalışıyor: Aile dostu markası herkes için olmalı, ancak günümüzün hiperpartizanında tarafsızlık dünya neredeyse imkansız.

İlk olarak The Hollywood Reporter tarafından bildirilen Bay Morrell’in işe alımı, Temmuz ayında Disney’in baş iletişim sorumlusu olarak emekli olduğunu açıklayan Zenia B. Mucha’nın yerine Bay Chapek’in kimi seçeceği konusunda bir tahmin oyununa son veriyor. 65 yaşındaki Bayan Mucha, diğer görevlerinin yanı sıra 19 yıl boyunca Disney’in 500 kişilik küresel medya ilişkileri ekibine komuta etti.

Sn. Morrell, BP’nin merkezinin bulunduğu Londra’dan Los Angeles’a taşınacak. Ocak sonunda Disney’de başlayacak. Bay Morrell, “Çok az şirket Disney kadar sevilendir ve ben de bunun böyle kalmasını sağlamak için elimden gelen her şeyi yapmaya kararlıyım” dedi.

BP’nin CEO’su Bernard Looney, Salı günü BP çalışanlarına gönderdiği bir notta, Bay Morrell’in şirketin iletişim çabalarına getirdiği “modernizasyondan” bahsetti. Bay Looney, “Kurumsal sesin tonunu değiştirmeme yardım etti, böylece umarım artık çok daha insani olur” diye yazdı. Bay Morrell en son BP’de iletişim ve savunuculuktan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Kariyerinin başlarında Bay Morrell, Disney’in sahibi olduğu ABC News’de muhabirdi ve 2004’ten 2007’ye kadar Beyaz Saray muhabiri olarak görev yaptı. Gazeteciliği 2007’de Bush yönetimi sırasında Pentagon’a katıldığında bıraktı. Savunma Bakanı Robert M. Gates ve ABD ordusunun baş sözcüsü.

Bay Gates, 2014 yılında kaleme aldığı “Görev” adlı anı kitabında Bay Morrell hakkında, Başkan Barack Obama yönetimi devraldığında onu Pentagon sözcüsü olarak tutmak için nasıl savaştığını anlatırken, “Bu adamın istediğimi yapacağına ve söyleyeceğine güveniyorum” dedi. 2009. Bay Morrell, “beni yüzüme karşı eleştirmek, bir soruya kötü bir cevap verdiğimi söylemek, sabrımı (veya sabırsızlığımı) sorgulamak için güvenebileceğim bir avuç insandan biriydi. Pentagon’daki diğer kişilerle ve bir kararı sorgulamak için. ”