Bir Mercedes, Milyonlarca Dolara Satılarak Rekor Kırdı

bencede

New member
Yaşanan ekonomik problemler sebebiyle araba satın almanın artık pek sıkıntı hâle geldiğini söylemek mümkün. Durum bu biçimde olsa da kimi beşerler, milyonlarca dolar ödeyerek harika lüks araçlar satın alabiliyor.

Araba meraklılarının bildiği üzere ikonik dizaynlara sahip olan klasik araçlar, astronomik fiyatlara alıcı bulabiliyor. Artık ise son vakit içinderda artış gösteren otomobil açık artırmalarına bir yenisi daha eklendi. Gelen haberlere nazaran bu açık artırmada, dünyanın en büyük araba üreticilerinden biri olan Mercedes-Benz markalı bir araç dudak uçuklatan bir fiyata alıcı bularak tarihe geçti.

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhout, 142 milyon dolara satılarak rekor kırmış olabilir


ABD merkezli şirket Hagerty’e göre Mercedes’in Silver Arrow 300 SLR isimli aracı, gerçekleştirilen bir açık artırmada tamı tamına 142 milyon dolarlık bir (2 milyar 186 milyon 217 bin 800 TL) fiyata alıcı buldu. Açıklamalarda bunun, tarihin en değerli araç satışı olarak kayıtlara geçebileceği söz edildi. Şayet satış doğrulanırsa Mercedes’in bu aracı, 2018’de 70 milyon dolara satılan Ferrari 250 GTO’nun rekoru geçmiş olacak.

Hagerty’e bakılırsa kapalı gerçekleşen rekor satış, dev araba üreticisi tarafınca Stuttgart’ta bulunan Mercedes-Benz Müzesi’nde gerçekleştirildi ve dünyanın önde gelen koleksiyoncularını ağırladı. Bu şahısların 6 Mayıs günü özel jetlerle kente getirildiği de gelen haberler içinde yer aldı.

Satışın çabucak hemen Mercedes tarafınca doğrulanmadığını belirtmek gerek. Şu an için dolaşan söylentilerde aracın 1956 Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe olduğu belirtiliyor. Şirketin o periyottaki test departmanının başındaki Rudolf Uhlenhaut’ın ismini taşıdığı belirtilen bu araçtan sadece iki adet üretildiği de gelen haberler içinde yer alıyor.

İşte Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe
 
Üst