Atılgan kardeşler teniste ulusal forma hayali için raket sallıyor

Beykozlu

New member
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde öğretmenleri tarafınca yönlendirildikleri teniste elde ettikleri derecelerle isminden kelam ettiren Ayaz ve Agit Atılgan kardeşler, ulusal kadro formasıyla da başarıyı hedefliyor.

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları kararı huzur ve inanç ortamının tesis edilmesinin akabinde genç ve çocukların sportif faaliyetlere yönlendirildiği Yüksekova’da, çeşitli branşlardaki kurslarda karşılaşmalara hazırlanan atletler katıldıkları tertiplerde elde ettikleri derecelerle göz dolduruyor.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki kurslar yardımıyla lisanslı atlet sayısı artan ilçede, öğretmenlerinin yönlendirmesiyle tenise başlayan 13 yaşındaki Ayaz ve 14 yaşındaki Agit Atılgan kardeşler de ulusal karşılaşmalarda kıymetli başarılara imza attı.

Batman’da 15-17 Nisan’da düzenlenen “Anadolu Yıldızlar Ligi Tenis Küme Müsabakaları” ve 26-28 Haziran’da Şırnak’ta gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Tenis Çeyrek Final Müsabakaları”nda kendi kategorilerinde birinci olan Atılgan kardeşler, 18-21 Ağustos’ta Ağrı’da düzenlenen “Geleneksel 2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvası”nda da tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldu.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 29 Eylül’de düzenlenecek Tatvan-Nemrut Krater Cup’a katılacak olan başarılı sportmenler, buradan da madalya kazanarak elde edecekleri puanlarla ulusal kadro forması giymeyi hedefliyor.

Başarılarıyla ilçedeki öbür gençlere de örnek olmak isteyen kardeşler, Gençlik Merkezi bahçesindeki alanda öbür atletlerle bir arada hazırlıklarını sürdürüyor.

– Ayaz Atılgan: “Bir raketi iki kişi kullanıyorduk”

Ayaz Atılgan, AA muhabirine, öğretmenleri yardımıyla 3 yıl evvel tenise başladığını ve farklı vilayetlerdeki turnuvalara katıldığını belirtti.

Tenisle birlikte hayatının da değiştiğini anlatan Ayaz Atılgan, “Tenisle tanıştıktan daha sonra okulda da muvaffakiyetim arttı. Dondurucu soğuklarda da durmadan çalışmalarımızı sürdürdük. Bir raketi iki kişi kullanıp idman yapıyorduk. Ağrı Dağı Tenis Turnuvasında birinci oldum. Çok memnunum. Hedefim ulusal formayı giyip milletlerarası karşılaşmalarda ülkemi, ailemi ve öğretmenlerimi gururlandırmak.” diye konuştu.

– Agit Atılgan:”Büyük muvaffakiyetler elde etmek istiyorum”

Agit Atılgan ise öğretmeninin tavsiyesi üzerine bu spora başladığını tabir ederek, “Mayıs ve haziran aylarında Batman ve Şırnak’ta düzenlenen bölge şampiyonasında, en son da Ağrı Dağı Tenis Turnuvasında birinci oldum. Okulda başarısız bir çocuktum. 7 zayıf notum vardı. Spora başladığımdan beri artık düşük not almıyorum. Okuldaki muvaffakiyetim arttı. Kardeşimle birlikte ulusal kadro forması giyerek büyük muvaffakiyetler elde etmek istiyorum.” sözlerini kullandı.

– Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Keskin: “bütün insanlarımıza dokunacağız”

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sami Keskin ise ilçenin genç nüfus ve atlet potansiyelinin yüksek olduğunu söylemiş oldu.

Huzur ve inanç ortamının sağlanmasıyla ilçedeki sportmen kapasitesini keşfettiklerini belirten Keskin, şunları kaydetti:

“Ülkemizde, vilayetimizi değişik branşlarda temsil eden biroldukça atletimiz var. Kayak kısmında 36 ulusal atletimiz var. Kayakta hayli önemli başarılarımız var. Öteki alanlarda da önemli muvaffakiyetler elde ettik. Kort tenisinde geçen bütün maçlarını kazanarak şampiyon olan iki atletimiz var. Bu atletler mayıs ve haziran ayında da bölge de şampiyon oldular. Bundan daha sonra da onlardan büyük muvaffakiyetler bekliyoruz. 5 yaşından 70 yaşına kadar bütün insanlarımıza dokunacağız ve ilçemizin atlet potansiyelini ortaya çıkaracağız.”