30 binin üzerinde öğretmen alımı için yarışmalar sürüyor

Felaket

Member
“Bu yeni çağrılar ve gelecekteki işe alımlar – Eğitim ve Liyakat Bakanı Giuseppe Valditara şunları söyledi – SiyasetR ile Avrupa düzeyinde üstlenilen taahhütler çerçevesinde, öğretmenlerin rolünü geliştirmek, yeni becerileri garanti altına almak ve ülkenin en dezavantajlı bölgelerinde bile öğretmenlerin varlığını garanti altına almak yönündeki kararlı niyetimizi teyit ediyoruz.”.
Bildirimlerde yer alan ana bilgiler Skuola.net portalı tarafından özetlenmiştir.

Başvuru şartları

Her iki işlem için de başvuruların Tek İşe Alım Portalı’nda ilanının yayınlandığı gün saat 14.00’ten, başvuruların açıldığı günü takip eden yirmi dokuzuncu gün saat 23.59’a kadar yapılması gerekmektedir. Yani bugün 11 Aralık 2023’ten 9 Ocak 2024’e kadar.

SiyasetR’nin geçiş kuralları, yalnızca öğretmenlik yapmaya hak kazananların değil, aynı zamanda gerekli yeterliliğe sahip olan ve son 5 yıl içinde devlet eğitim kurumlarında en az 3 yıllık hizmetini tamamlamış olan adayların da ortaöğretim yarışmalarına katılmasına izin vermektedir. yarıştığınız belirli yarışma sınıfında en az 1. Ayrıca, 31 Ekim 2022’ye kadar edinilen 24 CFU/CFA’ya sahip olunması gerekmektedir.

Simülasyonlu ders sözlü sınavın bir parçası olacak

Yarışma, modalitede gerçekleştirilecek yazılı bir testi içerecektir. “bilgisayar tabanlı”ve sözlü olanı. 100 dakika sürecek olan yazılı soru, 40’ı pedagojik, psikopedagojik ve didaktik-metodolojik alanlardaki bilgi ve becerilere ilişkin olmak üzere 50 çoktan seçmeli sorudan oluşacaktır. Geri kalan sorular bunun yerine İngilizce dili bilgisini ve dijital becerileri değerlendirecek.

Sözlü sınav, yarışmaya katıldığınız disiplinin yanı sıra genel öğretme becerileri, tasarım yeteneği ve teknolojilerin ve multimedya elektronik cihazlarının kullanımına odaklanacaktır.

İlginç bir yenilik, sözlü sınav sırasında simüle edilmiş bir dersin tanıtılmasıdır. Aslında Bakanlığa göre bu, seçimde adayların gerçek öğretmenlik yeteneklerinin doğrulanmasını geliştirmeye hizmet edecek.