2024 Polestar 2 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

bencede

New member
İsveç merkezli araba devi Volvo’nun elektrikli araç markası olan Polestar, yeni modelleriyle kesimde öne çıkmaya devam ediyor. Birkaç ay evvel yeni elektrikli SUV’unu tanıtan şirket, bugün ise Polestar 2 ismini verdiği sedan modelinin yenisinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Polestar 2, birinci vakit içinderda üç yıl evvel çıkmıştı. O günden beri de popülerliğini ve yeni sayılabilecek şirketin muvaffakiyetini artırıyordu. Araba, 2022 sonunda 27 farklı pazarda 100.000 satışı geçmişti. Bugün tanıtılan model de bu muvaffakiyetin artacağını ortaya koydu.

Karşınızda 2024 Polestar 2!


2024 Polestar 2, şık ve kuvvetli tasarımının yanı sıra uygunlaştırılmış özellikleriyle de dikkatleri üzerine topladı. Aracın dikkat çeken dış dizaynına baktığımızda, Polestar 3’te başlayan ön kısmı bu arabada de görüyoruz. Şirket, bu dizaynla aracın ‘nefes almak’ yerine ‘gördüğünü’ söylüyor.


SmartZone ismi verilen bu tasarım, şirketin ileriye dönük tasarım lisanını temsil ediyor. SmartZone, ‘akıllı göz’ olarak bakılırsav görmek üzere bir ortaya gelen sensörlerden oluşuyor. Bunlar da ivmeölçerler, ultrasonik sensörler üzere teknolojiler.


Motor ve batarya tarafında yapılan güncellemeler de güç ve hızlanma da gelişmelerin olduğunu gösterdi. Yeni motor, 231 beygir olan güç çıkşını 299 beygire çıkaracak. Şirketin önden çekişten vazgeçtiğini ve Polestar 2’ye birinci kere arttan çekişli tek motor seçeneğini eklediğini eklemek gerek. bahsetmiş olduğumiz beygir gücü de 490 Nm tork pahasına sahip olan bu yeni versiyona ilişkin.


Arkadan çekişli tek motorlu konfigürasyona sahip araç, 0’dan 100 kilometreye 5,9 saniyede çıkabiliyor. Çift motorlu dört tekerlekten çekişli en yüksek performans paketinde ise 455 beygir, 740 Nm tork, 4.1 saniyede 0’dan 100’e çıkma gibi özellikler görüyoruz. Çift motorlu olağan pakette ise 421 beygir ve 740 Nm tork bizi karşılıyor.

Menzil tarafına baktığımızda ise arabanın uzun menzil çift motorlu versiyonunun 592 kilometre menzil sunabildiği belirtiliyor. Standartta ise menzilin 518 kilometre olduğu aktarılıyor.


Polestar, arabanın iç dizaynı tarafı hakkında bir bilgi ve fotoğraf paylaşmadı. Tesla Model 3’ün en büyük rakiplerinden olacak 2024 Polestar 2’nin bu yıl sonuna yanlışsız teslimatlarının başlaması bekleniyor. Arabanın başlangıç fiyatı ise 53.890 euro (1 milyon 100 bin 835 TL)
 
Üst