Jussie Smollett, Sahte Saldırı Düzenlediği Suçlamalarla İlgili Duruşmada Tanıklık Ediyor

Bakec

Member
Jussie Smollett Pazartesi günü, Chicago jürisini kendisine karşı ırkçı ve homofobik bir nefret suçu düzenlemediğine, bunun yerine hem gerçek bir saldırının hem de polisin olay yerindeki yargılama telaşının kurbanı olduğuna ikna etmek amacıyla tavır aldı. onu şarj ediyor.

39 yaşındaki Bay Smollett, geçen hafta mahkemeye Bay Smollett’in kendilerine kendisine nasıl saldırılacağı konusunda ayrıntılı talimat verdiğini söyleyen iki önemli tanığın, Abimbola Osundairo ve Olabinjo Osundairo’nun ifadesini çürütmek için kendi davasında sorguya çekildi. .

Osundairo kardeşler, Bay Smollett’in, saldırının Ocak 2019’da gerçekleşmesinden bir gün önce kendilerini saldırının “kuru koşusu”ndan geçirdiğini ve birinden, gerçek yaralanmalara neden olmadan onu yaralamasını, diğerinin ise etrafına bir ip geçirmesini istediğini söyledi. boyun ve üzerine çamaşır suyu döktü.

Savcılar, Bay Smollett’in, rol aldığı Fox hip-hop draması “Empire” adlı şovun stüdyoda aldığı tehdit mektubunu ciddiye almamasına üzüldüğü için saldırıyı düzenlediğini savundu.

Fakat Bay Smollett ifadesinin başlarında dizideki rolünden ne kadar mutlu olduğunu belirtmeye çalıştı ve doğrudan kendisine sorulduğunda Fox ile bir sorunu olmadığını söyledi. Bunun yerine gey olan Bay Smollett, kimliğini bu kadar yakından yansıtan gey şarkıcı-söz yazarı Jamal Lyon rolünü kazanmanın ve sonunda bölüm başına 100.000 $ kazanmanın bir nimet olduğunu ifade etti.

Bay Smollett, “Bırakın siyahi bir gey erkek bir yana, gey bir erkeğin hiç tasvir edildiğini görmemiştim” dedi. “Gerçekten, gerçekten yapmak istedim. ”

Sabahki ifade, Bay Smollett saldırının kendisine değinmeden önce sona erdi ve Pazartesi günü daha sonra kürsüye döndüğünde bu konuya dönmesi bekleniyordu.

Duruşma boyunca savcılar, tanıtım amacıyla saldırının bir resmini çizmeye çalıştılar ve saldırıdan günler önce Bay Smollett’in “İmparatorluk” için stüdyoda mektubu nasıl aldığını belirttiler. Davanın özel savcısı Daniel K. Webb geçen hafta mahkeme salonunda yaptığı konuşmada, ilmikten sarkan kırmızı bir çubuk figürü, homofobik bir bulamaç ve “MAGA” kısaltmasını içeriyordu.

Bay Webb, “İmparatorluk stüdyosunun bunu daha ciddiye alması için bu sahte nefret suçunu gerçekleştirmek için tasarladı” dedi, “çünkü bu sahte nefret suçu medyanın ilgisini çekecekti. Ancak o sırada “Empire” dizisinin baş yapımcısı Brett Mahoney Pazartesi günü erken saatlerde gösterinin mektubu “çok ciddiye aldığını” ve Bay Smollett’e ek güvenlik sağladığını söyledi.

Bay Smollett, tanıklığına başlarken, orta sınıf bir oyuncu ailesinde büyümüş, çocuk oyuncu olarak bazı işler almış, derinden işin içine girmiş biri olarak jüriye kariyerinin uzun bir biyografik özetini sundu. hayır kurumlarında ve oyunculuğa geri dönerek “İmparatorluk”ta büyük rol oynadı. ”

Ocak 2019’da, saldırı bildirildiğinde, halkın Bay Smollett’e duyduğu sempati hemen ve yaygındı. Ancak polisin raporla ilgili soruşturması durdukça, oyuncu arkasında dursa da Bay Smollett’in hesabıyla ilgili şüpheler arttı.

O yılın Şubat ayında ABC’den Robin Roberts’a konuşan Smollett, “Müslüman, Meksikalı ya da Siyah biri olduğunu söyleseydim, şüphecilerin beni çok daha fazla destekleyeceğini hissediyorum” dedi. “Çok daha fazla. ”

O televizyon röportajından günler sonra, Bay Smollett saldırıyı kendisinin düzenlediği suçlamasıyla tutuklandı.

Osundairo kardeşler polise, Bay Smollett’in her şeyi düzenlediğini ve onlara kar maskeleri, bir ip ve saldırganların eski Başkan Donald’ın destekçileri olduğunu gösteren kırmızı bir şapka da dahil olmak üzere saldırı için malzeme satın almaları için 100 dolarlık bir fatura verdiğini söyledi. J.Trump.

Abimbola Osundairo, “Kardeşim Ola üzerine çamaşır suyu döküp etrafına bir ip bağlarken boğuşmamı ve onu yere atmamı ve ona bir bere vermemi istedi ve sonra biz kaçacaktık,” dedi Abimbola Osundairo.

Savcılar, saldırı gecesi Bay Smollett’in Abimbola Osundairo’ya gönderdiği ve kardeşlerin uçuş gecikmesiyle ilgili olarak güncellediği Instagram mesajlarını kanıt olarak gösterdi.

Saldırıdan bu yana geçen yaklaşık üç yıl içinde, Bay Smollett masumiyetini korudu, sahte polis raporu vermekle ilgili altı adet düzensiz davranıştan suçsuz olduğunu iddia etti ve saldırının ilk başta tarif ettiği gibi gerçekleştiğinde ısrar etti.

Bay Smollett geçen yıl bir Instagram röportajında ”Bunun peşini bırakmayacaklar” dedi. “Yapılan bir örnek var ve üzücü olan kısım, suçlandıklarını yapmayan birinin örneğinin yapılması. ”