Cybertruck’ın Çıkış Tarihi İnternet Sitesinden Kaldırıldı

bencede

New member
Dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk’ın elektrikli araba şirketi Tesla, 2019 yılında elektrikli kamyoneti Cybertruck’ı tüm dünyaya tanıtmıştı. olağan dışı tasarımı ile ilgi çeken bu araç, biroldukca beşerde heyecan uyandırmış ve merakla beklenilmeye başlanmıştı. Fakat aracın tanıtımından bu yana üretim ile ilgili biroldukca aksaklık yaşandı.

Cybertruck’ın birinci vakit içinderda 2021’in sonuna gerçek üretileceği açıklanmıştı. Lakin geçtiğimiz aylarda bu tarihin 2022 yılının sonuna ertelendiği duyurulmuştu. Bunun akabinde da aracın teknik özellikleri ve fiyat bilgisi internet sitesinden kaldırılmıştı. Artık de Cybertruck’ı heyecanla bekleyenleri üzecek bir haber geldi. Tesla, web sitesinden Cybertruck’ın 2022’de üretileceğini belirten tarihi kaldırdı.

Cybertruk’ın üretim tarihi internet sitesinden kaldırıldı

Bu durumun birinci vakit içinderda Edmunds isimli araba sitesi tarafınca fark edildiği aktarıldı. Edmunds’a bakılırsa şirketin sitesinde bulunan sipariş sayfasında önce, “2022 yılında üretim yaklaştığında konfigürasyonunuzu tamamlayabileceksiniz” yazıyordu. Fakat artık bu kısımda sırf “Üretim yaklaştığında konfigürasyonunuzu tamamlayabileceksiniz” sözleri yer alıyor. Bu da merakla beklenen kamyonetinin çıkış tarihinin bir defa daha ertelenmiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

The Verge’e bakılırsa bu sonucun gerisinde birfazlaca faktör olabilir. Bunlardan en muhtemel olanlar, hepimizin de iddia edebileceği üzere, dünya genelinde devam eden pandemi ve çip krizi. Bunun yanı sıra aracın eşsiz dizaynının da üretimi geciktirmiş olabileceği gelen haberler içinde yer alıyor.

26 Ocak’ta Cybertruck için ‘Yol Haritası Güncellemesi’ Paylaşılacak

bir daha de dev şirket, bu problemlere karşın 2021 yılında 1 milyona yakın araç satarak rekor kırıldığını ve evvelki yıla bakılırsa %87’lik bir satış artışı yaşandığını duyurmuştu. Buna ek olarak Model 3, Avrupa’da aylık araç satışlarında bir numaraya yerleşme başarısına imza atmış ve bunu yapan birinci elektrikli araç olmuştu.

Şu an için üretim tarihinin ne vakte ertelenmiş olabileceği ile ilgili bir bilgi yok. Lakin şirketin bu kararlarının, birtakım müşterilerini kaybetmesine niye olabileceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra Ford’un F-150 Lightning elektrikli kamyoneti üzere araçların da Cybertruck’a önemli rakipler olabileceğini belirtmekte yarar var. Cybertruck ile ilgili yakın vakitte daha fazla bilgiye ulaşacağımızı da belirtmeden geçmeyelim. Şirket CEO’su Elon Musk yaptığı bir açıklamada, 26 Ocak’ta, yani önümüzdeki haftalarda Cybertruck için bir ‘Eser Yol Haritası Güncellemesi’ paylaşacaklarını kaydetmişti.